You are currently viewing Zestaw domowy do uprawy roślin

Zestaw domowy do uprawy roślin

Chyba każdy z nas lubi jeść świeże warzywa oraz zioła. Oczywiście jedno i drugie możemy kupić w sklepach dobrze zaopatrzonych. Jednakże jeśli lubimy samodzielnie coś hodować możemy kupić zestaw do uprawy rośliny. Taki zestaw dla początkujących to koszt około 500 zł i na pewno posłuży nam kilka lat. Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów przy kupowaniu pierwszego zestawu.

Zestaw growbox z żarówkami led

growbox zestaw ledKupując zestaw do hodowli roślin, warzyw czy też ziół musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim bardzo ważne jest oświetlenie takiego namiotu do uprawy roślin. Najlepszy będzie growbox zestaw led. Takie oświetlenie jest najbardziej optymalne dla roślin od momentu siewu aż po tzw. zbiór. Ponadto filtr węglowy jest również istotne ponieważ on odpowiada za nie namnażanie się bakterii innych czynników chorobotwórczych. Zatem mamy pewność, że nasza roślinka nie z pleśnieje. Oczywiście podobnie jest z materiałem, z którego zrobiony jest Namiot. Im grubszy materiał z zewnątrz tym Namiot posłuży nam na dłuższy okres użytkowania. W środku materiał powinien być biały ponieważ wykazuje on lepsze właściwości niż materiał srebrny. Oczywiście temperatura w środku namiotu musi być odpowiednia. Wszystko zależy od roślin jakie chcemy wychodować jednakże najlepsza jest aplikacja na telefonie, dzięki której możemy śledzić temperaturę oraz stopień nawodnienia naszego growboxa.

Uprawa samodzielna roślin warunkach domowych wcale nie jest trudna jeśli mamy do tego odpowiedni sprzęt. Dla osób początkujących wystarczy taki zestaw w kwocie 500 zł. Po kilku latach kiedy stwierdzimy, że taka hodowla to dla nas coś odpowiedniego możemy zainwestować w lepsze zestawy, lepiej zaopatrzone oraz z lepszych materiałów. Ich koszt będzie większe lecz na pewno jakoś także na wyższym poziomie.