You are currently viewing Zdanie prawa jazdy

Zdanie prawa jazdy

 

Niemalże w każdym mieście znajduje się choć jeden ośrodek szkolenia kierowców, w którym możemy przystąpić do kursu. Trwa on trzydzieści godzin i składa się z dwóch części, a na koniec zdajemy wewnętrzny egzamin.

Czego się nauczymy na prawie jazdy?

prawo jazdy gdańskPoziom szkolenia na kursie w każdej szkole jest identyczny i zdobywamy te same umiejętności. Różnica może polegać jedynie na podejściu instruktora do kursanta, gdyż każdy ma swój sposób nauczania. Po zapisaniu się do szkoły, ustalamy termin rozpoczęcia szkolenia. Pierwsze godziny spędzamy na zdobywaniu wiedzy na temat poruszania się po drogach i zaznajamiamy się z przepisami ruchu drogowego. Kiedy poznamy podstawowe zasady, to wyjedziemy z instruktorem na ulice miasta. Jeżeli chcemy szybko zrobić prawo jazdy-Gdańsk będzie miastem, gdzie instruktorzy są w stanie wyjeździć z kursantem trzydzieści godzin w ciągu kilku tygodni. Na placu manewrowym nauczymy się jeździć po łuku, płynnie ruszać i zatrzymywać się oraz startować z miejsca z zaciągniętego hamulca ręcznego. Na ulicach Gdańska instruktor nauczy nas jak właściwie parkować na trzy różne sposoby. Dla niektórych kursantów problematyczne jest jednoczesne prowadzenie samochodu i patrzenie w lusterka. Ale tego można się nauczyć tylko w trakcie częstych jazd, bo doświadczenia się nabywa w miarę upływu czasu. Większość kursantów w ciągu trzydziestu godzin jest w stanie się nauczyć na tyle dobrze jeździć, żeby zdać egzamin za pierwszym, lub drugim razem. Reszta musi się podszkolić i ponownie przystąpić do egzaminu.

Na kursie na prawo jazdy nauczymy się wszystkich niezbędnych umiejętności, które będą sprawdzane na egzaminie. W Gdańsku za kurs trzeba zapłacić około półtora tysiąca złotych, w ramach których mamy zapewnioną teorię, materiały do niej i jazdy.