You are currently viewing Zbita szybka, czyli wymiana ekranu na nowy

Zbita szybka, czyli wymiana ekranu na nowy

 

Czasem tak bywa, że pomimo dokładania nawet największych starań, aby telefon był w stanie idealnym, zdarza się, że upada na ziemie. Zawsze mamy nadzieje, że telefon przetrwa to nierówne starcie bez szwnaku, niestety, często nie jest tak jakbyśmy chcieli. Moment nie uwagi i mamy telefon z pękniętą szybką. Co gorsza, takie upadki mogą skutkować również uszkodzeniem ekranu. Co zrobić, gdy zbijemy szybkę w iPhonie? 

Zdecyduj się na wymianę ekranu w iPhonie

wymiana ekranu iphoneW nowoczesnych telefonach montowane są jedne z najlepszych ekranów, na jakie tylko pozwala nam postęp technologiczny. Producenci prześcigają się w numerkach i technologiach jakie charakteryzują wyświetlacze. Z każdym rokiem zauważalna jest porpawa rozdzielczości, jasności, dokładności wyświetlania barw. Jednym z zabiegów, które to umożliwiaja jest laminacja warstwy szkła z górną warstwą ekranu. Takie rozwiązanie powoduję, że znika widoczna przestrzeń między ekranem a szybką. Niestety w przypadku stłuczenia szybki w telefonie, Apple zmusza nas to do kompleksowej naprawy. Jednym i najlepszym rozwiązaniem jest wymiana ekranu iPhone z racji, że zastosowana technologia laminacji uniemożliwia wymianę samej szybki. Takie naprawy często bywają kosztowne i potrafią dość mocno nadszarpnąć budżet, dlatego zawsze warto pamiętać o ubezpieczeniu telefonu szkłem hartowanym i dobrej jakości pokrowcem. Przecież, już w starożytności było wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Pamiętajmy więc o ochrnonie naszych telefonów. Jest to szczególnie ważne, statyskyki pokazujące procent ludzi, którzy kiedykolwiek zbili szybkę, są bezwględne i stale pokazują wzrostowy trend. Warto również dowedzieć się o rozszerzenie gwaracji u producenta telefonu lub sklepu w którym dokonaliśmy zakupu. Takie usługi są dziś bardzo popularne i dostępne praktycznie na kazdym kroku. Zawsze lepiej zapobiec wypadkowi i przemyśleć ochronę telefonu, ponieważ jak mówi przysłowie, po fakcie każdy jest mądry.