Stosowanie taśm najezdniowych jest bardzo popularne. Dzięki nim bez problemu można wyznaczyć nową trasę, tak by bez przeszkód prowadzić remont konkretnego odcinka jedni. Wyposażają się w nią zazwyczaj firmy budowlane. Jednak przed jej zastosowaniem, należy zapoznać się z jej parametrami, a także odpowiednio przygotować podłoże.
Jak wygląda montaż taśmy?
Taśma najezdniowa zazwyczaj dostępna jest w kolorze żółtym. Dzięki temu sygnalizuje kierowcom, że znajdują się na obszarze, w którym prowadzone są budowy, a także wyznacza im nową trasę. Najczęściej dostępna jest w rolkach, które osiągają długość do stu metrów, a jej szerokość nie przekracza dwunastu centymetrów. Dodatkowo pokryta jest specjalną warstwą odblaskową, a także antypoślizgową. Dzięki temu idealnie sprawdza się zarówno w dzień, jak i w nocy. Jednak przed jej montażem, należy przygotować odpowiednio podłoże. Przede wszystkim trzeba usunąć z jezdni wszystkie zanieczyszczenia, takie jak ziemia, piasek, czy liście. Ważne jest także, by była sucha i nie znajdowały się na niej inne płynne substancje. Dopiero po takim przygotowaniu taśmy najezdniowe mogą zostać przyklejone do drogi. Oczywiście należy również sprawdzić temperaturę podłoża. Nie można być ona niższa niż pięć stopni Celsjusza i wyższa niż pięćdziesiąt. Po tak przeprowadzonym montażu i wyznaczeniu nowej trasy, bez problemu można udostępnić ją dla kierowców. Oczywiście po zakończeniu prac, daną taśmę można bardzo łatwo usunąć. Nie pozostawia żadnych śladów, w związku z tym firma na jej miejscu może od razu umieścić nowe znaki poziome.
Taśmy najezdniowe są bardzo łatwe w użyciu. Co więcej, posiadają wiele zalet, dzięki którym są tak często stosowane. Bez problemu można wyposażyć się w nie w każdym sklepie branżowym i stosować na różnego rodzaju jezdniach, niezależnie od zmiennych warunków pogodowych.