Zalety różnorodności biologicznej wśród bydła

Zajmując się hodowlą bydła trzeba było pamiętać o wielu kwestiach. Aby zachować zdrową i dobrze funkcjonującą populację trzeba było zwracać uwagę na wiele spraw. Jedną z podstawowych były oczywiście warunki. One musiały spełniać pewne standardy aby zwierzęta miały dla siebie odpowiednio dużo miejsca. Kolejnym było prawidłowe odżywanie.

Krzyżowałem ze sobą bydło w celu polepszenia hodowli 

krzyżowanie towarowe bydłaPokarm musiał być uwarunkowany wiekiem, przeznaczeniem oraz rasą. Tam nic nie rządziło się przypadkiem. Ja dodatkowo sporą uwagę poświęcałem rozmnażaniu. Na rynku istniało wiele ras krów. Ja swoje hodowałem ze względu na dwa aspekty. Pierwszym była sprzedaż mleka, a drugim byków na mięso. To było dwie pokrewne ale nie takie same hodowle. Jednak aby zapewnić sobie zdrowe osobniki stosowałem krzyżowanie towarowe bydła. Była to metoda polegająca na parowaniu ze sobą odpowiednio wcześniej dobranych osobników aby zwiększyć różnorodność biologiczną w stadzie. Dzięki temu młode osobniki stawały się silniejsze i lepiej funkcjonowały. Geny były ważne w każdej hodowli, ponieważ to one były odpowiedzialne za większość cech. Te najbardziej zróżnicowane dawały zazwyczaj zdrowe było, które było idealne pod wieloma względami. Oczywiście aby stosować tego typu metody warto było korzystać z profesjonalnych porad jeżeli sami nie mieliśmy w tym doświadczenia. Nie każda rasa powinna być ze sobą krzyżowana. Jednak umiejętne zarządzanie tym procesem przynosiło zaskakujące rezultaty. Oczywiście w dzisiejszym świecie istnieje wiele podręczników, które opisują zasady rozmnażania.

Nasienie można też kupić w zwykłych sklepach. Nie trzeba mieć sąsiada, który również zajmuje się hodowlą. Szybkie podawanie w ten sposób nasienia pozwala na zaoszczędzenie sporej dawki czasu. W dodatku dzięki temu krowy nie są narażone na stres.