Z jakiego papieru wybrać teczki firmowe?

Pierwszą decyzję, którą musimy podjąć podczas wyboru odpowiednich teczek firmowych jest oczywiście wybór odpowiedniego papieru. Musimy dokładnie ustalić, czy chcemy zamówić teczki firmowe z papieru giętkiego, czy też z bardzo sztywnego. Wielu przedsiębiorców decyduje się na teczki firmowe, które wyprodukowane zostały z papieru kredowego o odpowiedniej gramaturze.

Odpowiednia ilość bigów w teczkach firmowych

teczki firmowe z nadrukiemWiele początkujących osób może nie wiedzieć co to są bigi, a jest to nic innego jak pewnego rodzaju wgniecenia, które ułatwiają zagięcia. W przypadku teczek firmowych najczęściej będzie to grzbiet teczki i stosujemy tam jeden lub dwa dodatkowe bigi. Zawsze, kiedy decydujemy się na teczki z dwoma bigami, to będziemy mieli teczkę, która posiada dwa skrzydełka przytrzymujące zawartość. Zagięcia będą występowały u podstawy teczki, a także na jej krawędzi. Jeżeli zdecydujemy się na teczkę jednobigową, to takie skrzydełko będzie na dolnej krawędzi i będzie to zazwyczaj kształt kieszonki na dokumenty. Niezależnie od tego, jaki rodzaj teczki wybierzemy to zawsze możemy zdecydować się na nadruk wizytówki. Profesjonalna drukarnia oferują nam teczki firmowe z nadrukiem i w takim miejscu możemy umieścić logo naszej firmy albo też reklamy jakiegoś produktu lub usługi. Zazwyczaj drukarnie oferują nadruk w cenie produkcji teczki i nie musimy dodatkowo płacić za taką usługę. Musimy również ustalić rodzaj wykończenia teczki firmowej i najczęściej drukarnia zaproponuje nam standardowe zafoliowanie, aby zwiększyć trwałość teczki firmowej.

Możemy również zdecydować się na to, aby na teczce firmowej zastosować nadruk wykonany metodą lakieru UV. Takie rozwiązanie będzie powodowało, że teczka będzie znacznie bardziej wytrzymała, a dodatkowo będzie świetnie prezentowała się w rękach przedstawiciela firmy.