You are currently viewing Wybieramy fotelik samochodowy dla dziecka

Wybieramy fotelik samochodowy dla dziecka

Bezpieczeństwo podczas jazdy powinno być dla nas ważne, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Zgodnie z ustawą każde dziecko do określonego wzrostu powinno być przewożone w foteliku samochodowym. Jeśli się nie dostosujemy do tego przepisu możemy zapłacić wysoki mandat, ale jaki fotelik wybrać dla swojego dziecka i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

fotelik samochodowy recaroWielu rodziców nie bardzo zwraca uwagę na to w jakim foteliku będzie jeździło ich dziecko a to ogromny błąd, ponieważ źle dopasowany fotelik może spowodować jeszcze więcej obrażeń podczas wypadku czy nawet niewielkiej stłuczki samochodowej. Dlatego właśnie podczas wyboru fotelika powinniśmy zwracać uwagę na to z czego wykonany jest fotelik, czy jest dopasowany do wzrostu oraz wagi naszego dziecka a przede wszystkim czy pasuje do naszego samochodu, ponieważ nie każdy model fotelika będzie dopasowany do każdego modelu samochodu. W dobrych sklepach z artykułami dziecięcymi możemy poprosić sprzedawcę, który pomoże nam wybrać idealnie dobrany fotelik samochodowy recaro dla naszego dziecka. Niektórzy rodzice popełniają jeszcze jeden błąd a mianowicie kupują foteliki używane. Jednak nigdy nie wiadomo czy taki fotelik nie brał już udziału w jakimś zdarzeniu drogowym lub czy nie jest uszkodzony a jak wiadomo nawet niewielka awaria fotelika może mieć fatalne skutki. Odpowiednio dobrany fotelik sprawia, że rodzić podczas jazdy jest skupiony na drodze a nie na tym czy dziecko jest bezpieczne podczas jazdy a to bardzo rozprasza i w ten sposób może dojść do wypadku.

Foteliki samochodowe powinno się kupować w dobrych sklepach i od znanych producentów, ponieważ jesteśmy wtedy pewni, że nasze dziecko będzie bezpieczne podczas jazdy i nawet w razie wypadku jego obrażenia nie będą poważne jak w przypadku źle dobranego czy jego braku.