Warszawscy producenci i ich systemy klimatyzacji w serwerowni

Posiadając stacjonarny komputer doskonale wiemy, że potrafi on rozgrzewać się do wysokich temperatur. Dzieje się tak zwłaszcza w gorące, letnie dni. W serwerowniach również obserwujemy to zjawisko, jednak jest ono o wiele większe. Potrzebna jest dobra klimatyzacja, która łagodzi skutki wysokich temperatur sprzętu elektronicznego.

Klimatyzacje do serwerowni od warszawskich producentów

klimatyzacja do serwerowni - warszawaWśród producentów klimatyzacji specjaliści ze stolicy mają największe poważanie. Jeśli wymiany wymaga klimatyzacja do serwerowni – Warszawa jest dobrym miejscem na zakup nowych wentylatorów. Są one bardzo wydajne, zwłaszcza że montowane są zgodnie z planem, który uwzględnia obieg zimnego powietrza w pomieszczeniu. Każda jednostka stacjonarna posiada dwa odrębne wentylatory, zaprogramowane tak, aby wyciągać ciepło z serwerów oraz transportować go poza pomieszczenie. Jeden wentylator ma za zadanie pchać chłodne powietrze w stronę układów elektrycznych. Gdy dochodzi ono do procesora zostaje ogrzane, lecz z drugiej strony postawiony jest inny wentylator. On z kolei ciągnie ciepłe powietrze w swoją stronę, ochładzając je oraz wypuszczając do innego komputera. W ten sposób powstaje ciąg klimatyzatorów zapewniając odpowiednią temperaturę. Na końcu ciągu stoją wentylatory wypychające powietrze w górę, a następnie na początek całego układu. Jest ono cały czas zimne, dlatego nie dochodzi do przegrzewania się oraz spowolnionej pracy serwera.

Warszawskie klimatyzatory są najlepsze ze względu na technikę wentylacji, która jest niezawodna nawet w najwyższych temperaturach. Przeciętny użytkownik internetu nie zdaje sobie sprawy, że płynne działanie stron internetowych zawdzięcza takim wentylatorom. Ich drugą funkcją może być ogrzewanie podczas bardzo mroźnych dni. Działa to na takiej samej zasadzie.