W jaki sposób zabezpieczyć lakier powłoką kwarcową?

Dbanie o samochód ma różne wymiary – bez wątpienia jednak auto jest prawdziwym oczkiem w głowie wielu osób (a przede wszystkim mężczyzn, choć nie tylko). Z pewnością każdy fan swojego samochodu zastanawiał się w jaki sposób można odpowiednio zabezpieczyć lakier i karoserię auta. Okazuje się, że jednym z najczęściej wybieranych sposobów jest powłoka kwarcowa, która posiada niewątpliwie wiele zalet.

Czy warto zabezpieczyć lakier powłoką kwarcową?

zabezpieczenie lakieru powłoką kwarcowąPowłoka kwarcowa to obecnie jedna z tańszych możliwości zabezpieczenia lakieru samochodowego. Sprawdza się ona doskonale w wielu przypadkach – przede wszystkim jest idealnym rozwiązaniem dla osób o niezbyt dużym budżecie, gdyż jest znacznie tańsza niż powłoki ceramiczne bądź hybrydowe. Świetnie prezentuje się przede wszystkim na ciemnych samochodach, gdyż doskonale podkreśla kolor lakieru. Co więcej zabezpieczenie lakieru powłoką kwarcową można wykonać zarówno samodzielnie (choć nie jest to proste zadanie, a sam koszt produktów zaczyna się mniej więcej od 200/300 zł), jak również w profesjonalnych zakładach zajmujących się estetyką samochodów. Powłoka tego typu doskonale chroni lakier przed drobnymi uszkodzeniami, a także świetnie odprowadza wodę. Z karoserii pokrytej kwarcem o wiele łatwiej jest usunąć różnego rodzaju zabrudzenia, co jest dobrą wiadomością dla osób, które parkują m.in. pod drzewami oraz nie mają możliwości pozostawiania swojego samochodu pod dachem czy garażem.

Pokrycie auta powłoką na bazie kwarcu stanowi doskonałe zabezpieczenie nawet na kilka lat – przede wszystkim w sytuacji, kiedy zabieg przeprowadzony jest przez profesjonalistów. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla aut starszych, jak i nowszych. Z pewnością jest to jedna z najbardziej ekonomicznych opcji zabezpieczenia lakieru.