You are currently viewing Transport pojazdów jednośladowych

Transport pojazdów jednośladowych

Jeżeli jesteśmy fanem jednośladów szczególnie tych do jazdy w terenie, niekiedy możemy potrzebować transportu naszego motocykla na większą odległość, szczególnie gdy mieszkamy w mieście a ciekawe tory do jazdy w terenie zawsze znajdują się w małych miejscowościach, gdzieś z dala od zabudowań. Właśnie w takich sytuacja warto jest wyposażyć się we własny transport lub skorzystać z firm oferujących swe usługi w tym zakresie.

Jak bezpiecznie przetransportować motocykl?

transport motocykliNie zawsze mamy możliwość przejechać swoim motocyklem do punktu docelowego. Zdarza się tak przede wszystkim wtedy, gdy jesteśmy właścicielem jednośladu przystosowanego do jazdy w terenie. W takim wypadku pokonanie większej odległości po utwardzonej nawierzchni może być bardzo uciążliwe a nawet niemożliwe ze względów bezpieczeństwa i komfortu takiej podróży. Inną sytuacją, gdzie będziemy musieli wykorzystać transport motocykli, może być chociażby zakup nowego jednośladu, który nie jest zarejestrowany lub konieczność przewiezienia go do innego kraju. W każdym z wymienionych powyżej przypadków mamy dwie możliwości. Pierwszym rozwiązaniem jest zakup specjalnej lawety lub przyczepki do samochodu dzięki, której będziemy mogli samodzielnie przewozić swój motor na dowolne odległości. Natomiast drugim rozwiązaniem i to niekiedy o wiele tańszym jest wynajęcie odpowiedniej firmy transportowej, która przewiezie nasz motocykl w wyznaczone miejsce.

Bez względu na rodzaj wybranego rozwiązania należy w każdym przypadku pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Jest to bezpieczeństwo. Zawsze podczas transportu jednośladów należy zadbać o to aby były one odpowiednio zabezpieczone. Zazwyczaj podczas przewożenia motor powinien znajdować się w pozycji pionowej, tak aby zapobiec wyciekowi paliwa ze zbiornika.