You are currently viewing Tablica magnetyczna uporządkuje twój dzień

Tablica magnetyczna uporządkuje twój dzień

Jeśli potrzebujesz pomocy w pracach domowych, zaangażuj w nie pozostałych domowników. Zacznij od dobrego rozdziału zadań. Najlepiej w tym przypadku sprawdza się kolorowa tablica magnetyczna zawieszona w widocznym miejscu.

Tablica magnetyczna w bajecznym kolorze

kolorowe tablice magnetyczneNa takiej magnetycznej tablicy możesz rozpisać w czytelnej tabeli poszczególnych domowników i przypisać im zadania przypinając informacje za pomocą kolorowych karteczek i magnesów lub pisząc wprost na tablicy zmywalnym markerem również dostępne w kilku kolorach. Taki rozkład jazdy dla każdego z mieszkańców pomoże ci w pamiętaniu i zapanowaniu o wszystkich ważnych datach na nadchodzący tydzień lub miesiąc. Stosując różne kolory magnesów możesz też rozróżnić np. obowiązki zaplanowane do wykonania czy wizyty lekarskie albo zajęcia pozalekcyjne, z których musisz odebrać swoje pociechy. W przypadku planowania obowiązków małym dzieciom, dopiero uczącym się obowiązkowości, dobrze sprawdzą się kolorowe tablice magnetyczne dla każdego małego domownika. Wówczas możesz zaplanować rzeczy do zrobienia, a po ich wykonaniu przepinać poszczególne zadania do tabeli zrobione, tak aby malec mógł być z siebie dumny i naocznie mógł stwierdzić jak dużo z zaplanowanych zadań wykonał dzięki czemu podniesiesz motywację do dalszej pracy. Jest to rozwiązanie zalecane przez psychologów, którzy kochają tablice magnetyczne podczas treningów obowiązkowości czy ustalaniu wyciszającego harmonogramu dnia gdy pojawiają się problemy behawioralne.

Najlepszym miejscem do zawieszenia kolorowych tablic magnetycznych pomagających zwalczać chaos jest serce domu, w którym będzie mógł swobodnie przeczytać zadania a ty będziesz mieć dostęp do tablicy. W końcu bardzo często będziesz doczepiać kolejne karteczki z zadaniami.