You are currently viewing Szybkie złomowanie pojazdów

Szybkie złomowanie pojazdów

Pojazdy, którymi obecnie kierowcy się przemieszczają po ulicach miast, w pewnym momencie staną się niezdatne do użytkowania i trzeba będzie je zezłomować. Taki los czeka każdy pojazd, który będzie bardzo stary, niszczony lub powypadkowy.

Jak można zezłomować pojazd?

złomowanie pojazdów poznańWielu kierowców decyduje się na zakup pojazdu używanego, ponieważ ceny nowych samochodów są dość wysokie. Na pewno na takim zakupie zaoszczędzimy, ale w perspektywie czasu możemy mieć liczne awarie, gdyż auto, które ma już ponad dziesięć lat może się zacząć często psuć. Przeważnie naprawy są opłacalne, jeżeli ich wartość nie przekracza wartości rynkowej pojazdu. W przeciwnym wypadku są one oddawane na szrot, który przyjmuje takie pojazdy, w zamian za niewielką kompensatę. Jeżeli interesuj nas złomowanie pojazdów Poznań jest miastem, w których działa kilka dużych złomowisk, które przyjmują samochody osobowe i dostawcze. W momencie złomowania, trzeba mieć ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu i kartę pojazdu. Najpierw następuje ważenie samochodu, ponieważ jego waga nie może być niższa niż określona w specyfikacji danego rodzaju modelu. Jeżeli będzie brakować kilogramów, to za każdy trzeba będzie uiścić niewielką opłatę. Na złomowiska trafiają samochody, które z różnych przyczyn stanowią zagrożenie dla otoczenia i kierowcy, uległy wypadkom, w wyniku których nadają się tylko do kasacji lub są na tyle stare, że nie warto ich naprawiać. Po dokonanemu złomowaniu, kierowca ma trzydzieści dni na złożenie dokumentów w urzędzie w celu wyrejestrowania pojazdu.

Jeżeli nie zezłomujemy pojazdu, który nie nadaje się do jazdy,  to ciągle będzie on widniał w statystykach jako aktywny pojazd i będzie  na niego naliczane obowiązkowe ubezpieczenie. Za oddane auto na złomowisko można otrzymać kilkaset złotych.