You are currently viewing Szlifujemy umiejętności wspinaczkowe

Szlifujemy umiejętności wspinaczkowe

Kiedy byłam mała rodzice pierwszy raz zaprowadzili mnie na ścianę wspinaczkową. Bardzo mi się to spodobało i namówiłam mamę na regularne odwiedzanie miejsca, gdzie mogłam z satysfakcją pokonywać kolejne wysokości. Kiedy poszłam do liceum moja przygoda ze ściankami została przerwana. Do pasji powróciłam na studiach i cały czas regularni ćwiczę swoje umiejętności. Zamierzam niedługo podnieść sobie poprzeczkę.

Szkolenie ze wspinaczki na skałach

kurs wspinaczkowy cenaWielu z nas ma jakąś pasję, która pochłania go w wolnym czasie. Moja jest dość rzadko spotykana, chociaż rośnie cały czas jej popularności. Od dziecka, bowiem, byłam zakochana we wspinaczce. Do tej pory ćwiczyłam tylko na coraz bardziej zaawansowanych sztucznych ściankach, jednak moim marzeniem było spróbowanie swoich sił na prawdziwych skałach. Wspinaczka skalna jest bardzo nieprzewidywalna i w terenie trzeba nauczyć się zachowywać jeszcze większą koncentrację. Potrzebne są też nowe umiejętności. Do ich nabycia potrzebne jest specjalne szkolenie. Jak chodzi o kurs wspinaczkowy cena zależy od jego długości oraz stopnia zaawansowania. Jest to kilkudniowy wyjazd, który najlepiej odbyć we wakacje, kiedy to pogoda sprzyja ćwiczeniom w terenie. Postanowiłam zapisać się na kilkudniowy kurs, Udało mi się znaleźć bardzo przystępną cenowo ofertę. Ważne było dla mnie to, żeby szkolenie było przeprowadzone przez doświadczonego taternika, który przy okazji ma dobre opinie jak chodzi o swoje metody uczenia.

Każda pasja wymaga pewnych inwestycji, jeżeli chcemy się w niej rozwijać. W moim przypadku taką inwestycją było wykupienie szkolenia z zakresu wspinaczki skalnej. Wspinaczka jest bowiem moją wielką pasją, ale do tej pory szlifowałam swoje umiejętności tylko i wyłącznie na sztucznych skałkach, Teraz pora na spróbowanie swoich sił w terenie.