You are currently viewing Szafa do składowania broni długiej

Szafa do składowania broni długiej

Broń sportowa nie wymagała szafy z atestem do przechowywania, więc byłem nieco zaskoczony gdy okazało się, iż do składowania broni służbowej była mi takowa potrzebna. Stara szafa nie spełniała wymogów bezpieczeństwa, więc postanowiłem zaopatrzyć się w nową, tym razem posiadającą najwyższe certyfikaty by spełnić wszystkie ustawowe wymagania.

Szafy do broni z certyfikatem bezpieczeństwa

szafa do przechowywania broniSzafy pancerne dostępne w większości sklepów budowlanych były dobre do przechowywania dokumentów niejawnych, choć mimo dostatecznej ilości miejsca, nie spełniały one norm bezpieczeństwa, i przechowywanie broni służbowej w nich było zabronione. Swoją szafę musiałem zamówić więc od firmy zajmującej się produkcją sprzętu bezpieczeństwa, w tym i wyposażenia magazynowego. Zamówiona przeze mnie szafa do przechowywania broni była bodaj najlepsza w swojej klasie, posiadając nie tylko wszystkie wymagane certyfikaty, ale również gwarancję odporności na największe obciążenia. Była to masywna, ciężka szafa, której nie sposób było ruszyć z miejsca po uprzednim zamontowaniu, a jej wewnętrzna pojemność pozwalała składować cały arsenał służbowy, jaki tylko można było dostać w jednym przydziale. Półki, oddzielone od głównej przestrzeni pancerną przegrodą, doskonale chroniły zawartość w razie jakiegokolwiek wypadku czy detonacji wadliwej amunicji, i były na tyle pojemne, iż mogły pomieścić wszystkie akcesoria i środki do konserwacji, jak również ogromny zapas amunicji.

Przed nieupoważnionym dostępem do zawartości chronił elektroniczny zamek szyfrowy, połączony z czytnikiem karty magnetycznej i systemem rozpoznawania twarzy. Bez jednego z trzech wymaganych elementów bezpieczeństwa, zabezpieczenia nie mogły zostać rozbrojone w żaden sposób, a ich ręczne sforsowanie nie było możliwe.