You are currently viewing Świat animacji w 3D

Świat animacji w 3D

W dzisiejszym świecie trudno wyobrazić sobie film lub bajkę, która nie jest kolokwialnie mówiąc, obrobiona na komputerze przy pomocy najnowszych technik. Nikogo nie dziwi też fakt, że postacie w filmach i bajkach są bardzo realistyczne i prawie „wyskakują z telewizora”. Oprócz wyżej wspomnianych animacji, istnieją również takie, które są produkowane na specjalne zlecenia firm.

Zastosowanie animacji 3D

najlepsze animacje 3dTworzenie animacji 3D to proces, który jest złożony z paru etapów. Pierwszym z nich jest etap tworzenia oraz modelowania obiektów w dziale 3D. Tutaj właśnie wszystkie pomysły zyskują swój kształt na podstawie rysunków, rysunków technicznych i modeli. Niektóre z obiektów, żeby zostały prawidłowo zaanimowane w ruchu muszą zostać oszkieletowane. Elementom, które składają się na całość obiektu nadaje się właściwości, o i zakresy ruchów. Z takich obiektów tworzy się sceny i właśnie wtedy swoje zadanie zaczynają animatorzy, którzy na podstawie klatek kluczowych animują ruch. Starają się oni stworzyć najlepsze animacje 3D jakie potrafią, a jest to dość żmudne zadanie. Animacja powinna być realistyczna i zazwyczaj taka jest. Dzieje się to dzięki coraz to nowszym technikom, ale też dzięki sztabowi ludzi, którzy pracują nad tworzonym filmem. Istnieją firmy, które zajmują się profesjonalną animacją i nie chodzi tu tylko o kreskówki, czy filmy, ale również gry komputerowe, spoty reklamowe i inne zlecenia. Oczywiście nie wszystkie filmy w formacie 3D nadają się do wykorzystania i wybierane są tylko najlepsze animacje 3D, które spełniają kryteria odbiorców i przy pomocy których możemy zyskać zamierzony efekt.

Animacje 3D odgrywają coraz większą rolę i trudno sobie wyobrazić film i bez wykorzystania tej techniki. Jest to sztuka nadawania ruchu obiektom przy pomocy sprzętu komputerowego, dzięki której można dziś ożywić wszystko to co chcemy.