You are currently viewing Suwnice zastępują pracę fizyczną

Suwnice zastępują pracę fizyczną

 

Hale produkcyjne poza wykorzystaniem do lekkich, wymagających często subiektywnego spojrzenia zadań, ogromnych zasobów ludzkich, posługują się rozmaitymi sprzętami ciężkimi – od wózków widłowych, poprzez małe dźwigi i samochody transportowe, na suwnicach kończąc.

Zautomatyzowana praca suwnic dwudźwigarowych

suwnice dwudźwigaroweO ile pojazdy wymagają człowieka, który zasiądzie bezpośrednio za ich sterami, o tyle suwnice mogą być sterowane na odległość lub działać w pełni automatycznie. Wymagają tylko odpowiedniego programowania i uruchomienia. Mogą służyć do przenoszenia przedmiotów wielkogabarytowych, a także do wykonywania drobnych prac montażowych i spawalniczych. Ich zaletą jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni zakładów produkcyjnych, ponieważ suwnice dwudźwigarowe montowane są przy suficie, wobec czego zakres ich ruchu ograniczają jedynie ściany budynku, w którym się znajdują (w przeciwieństwie do suwnic bramowych i jednodźwigarowych). Urządzenia te działają z wyjątkową precyzją, dzięki czemu są w stanie samodzielnie konstruować skomplikowane szkielety rozmaitych przedmiotów. Dzięki skutecznym obliczeniom, jakie wykonuje komputer, są one niezawodne w procesie produkcji powtarzalnych elementów. Ich udźwig sięga aż tysiąca ton, a rozpiętość może mierzyć do czterdziestu metrów. Wykorzystuje się je zatem w przemyśle konstrukcyjnym, na przykład, do produkcji karoserii samochodowych czy też urządzeń AGD. Doskonale sprawdzą się także w przemyśle lekkim przy produkcji sprzętu elektronicznego, który wymaga zastosowania niezwykle czułych i precyzyjnych urządzeń.

Suwnice wykorzystuje się niemal w każdej gałęzi przemysłu produkcyjnego, ale także i wydobywczego oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonanie powtarzalnej pracy bez miejsca na błąd spowodowany tak zwanym czynnikiem ludzkim.