You are currently viewing Sprawdzony falownik do fotowoltaiki

Sprawdzony falownik do fotowoltaiki

Ogrzewanie domu czy firmy gazem staje się coraz mniej opłacalne, bo ceny gazu idą do góry. Podobnie jest z energią elektryczną, którą większość osób kupuje od pośredników elektrowni. Pozostaje szukać alternatywnych źródeł energii.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

falownik do fotowoltaiki 5kwŻeby obniżyć rachunki za energię elektryczną, wystarczy zmienić sposób jej pozyskiwania. Najlepiej założyć panele fotowoltaiczne, jeżeli posiadamy dom i cieszyć się niższymi kosztami nawet o siedemdziesiąt – osiemdziesiąt procent. Oczywiście nie robi się tego samemu, a jednie korzysta z usług fachowców, który o fotowoltaice wiedzą niemalże wszystko. Panele solarne najlepiej kupować bezpośrednio u producenta lub u autoryzowanych dystrybutorów, gdyż mamy wtedy pewność co do ich jakości i pochodzenia. Kupując panele solarne musimy nabyć cały komplet niezbędnych do montażu elementów. Na pewno najważniejszy jest falownik do fotowoltaiki 5kw, który odpowiada za przekształcanie prądu stałego w zmienny. Energia słoneczna, którą przyjmują ogniwa fotowoltaiczne znajdujące się wewnątrz modułów solarnych, jest w formie prądu stałego, którego nie są w stanie przyjąć domowe instalacje elektryczne. Dlatego też potrzebny jest inwerter, który ja przekształci. Ponadto jest to urządzenie, które służy do bieżącej kontroli całej instalacji i także reguluje przepływ prądu. Od jego niezawodności i sprawności zależy praca paneli fotowoltaicznych, dlatego też warto wybierać falowniki dobrej jakości, gdyż gwarantują niezakłócone działanie.

Dostępne na rynku falowniki mogą mieć różną moc, przez co można je dopasować do konkretnej instalacji fotowoltaicznej. Nie zawsze konieczna jest moc dziesięciu czy dwudziestu kilowatow, bo często wystarcza nawet pięć kilowatów, aby wszystko sprawnie działało.