You are currently viewing Solidna sofa do spania a styl wnętrza

Solidna sofa do spania a styl wnętrza

Każdy styl w wystroju wnętrz charakteryzuje się czymś innym. Kiedy więc wybierasz meble, wiadomo, że kierujesz się tym, aby pasowały do Twojej koncepcji danego pomieszczenia. Czy sofa z funkcją spania będzie pasowała do każdego typu wystroju? Przekonaj się, co sądzimy na ten temat. Ciekawe, czy myślisz tam samo jak my.

Sofa tapicerowana do przytulnych wnętrz

sofa tapicerowana z funkcją spaniaSofy z funkcją spania od razu kojarzą się nam z wnętrzami o ciepłym klimacie. Pasują do mieszkań, w których często pojawiają się goście, i w których lubi się spotkania towarzyskie. Za dnia sofa tapicerowana z funkcją spania służy po prostu jako wygodne siedzenie, a w nocy umożliwia przenocowanie gości, którzy mają daleko do domu. Czy jednak tego typu sofa pasowałaby przykładowo do wnętrz industrialnych? Wydaje nam się, że nie. Tapicerka w ogóle nie nasuwa skojarzeń z przemysłowymi dodatkami. Wnętrza industrialne są na ogół surowe i nie ma w nich miejsca na takie duże i obite kolorową tapicerką meble. Także w klimacie skandynawskim nie umieścilibyśmy sofy tapicerowanej. Bardziej pasują nam do takich wnętrz drobne fotele czy sofy, ale nierozkładane. Styl skandynawski charakteryzuje się swoistym minimalizmem. Brak tu miejsca na solidny, wielofunkcyjny mebel. Zdecydowanie lepiej jest umieścić ją na przykład w pokoju, w którym aranżacja utrzymana jest w stylu prowansalskim. Należy wtedy jednak pamiętać, że taka sofa z funkcją spania powinna mieć jednolitą, raczej stonowaną tapicerkę.

Inaczej również może okazać się niepasującym nigdzie meblem. Na więcej ekstrawagancji można sobie pozwolić natomiast w pomieszczeniach w stylu retro. Jeśli polujesz na solidną sofę z funkcją spania i piękną, wzorzystą tapicerką, to ona powinna się tu świetnie odnaleźć. Oczywiście, to tylko niektóre nasze pomysły na umieszczenie sofy w ciekawych aranżacjach.