You are currently viewing Samodzielne projektowanie szafy wnękowej

Samodzielne projektowanie szafy wnękowej

Obecnie mamy możliwość zakupienia mebli, które idealnie wpiszą się zarówno w wystrój naszego mieszkania, jak i w jego wymiary. Mowa tutaj oczywiście o słynnych już meblach na wymiar wśród których od niedawna królują przede wszystkim szafy, które mamy możliwość zaprojektować dokładnie w taki sposób, aby spełniły wszystkie nasze oczekiwania. 

Spersonalizowana szafa wnękowa 

szafa wnękowa jak zaprojektowaćChcąc umeblować nasze mieszkanie w taki sposób, aby wszystko pasowało do siebie co do centymetra najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystać z usług robienia takich mebli na zamówienie. Dzięki tej opcji nasze meble zostaną zaprojektowane oraz wykonane w takich wymiarach, aby idealnie wpasowały się w metraż naszego mieszkania nie zagracając go niepotrzebnie. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu jak największej ilości miejsca w naszym mieszkaniu świetnym rozwiązaniem może okazać się szafa wnękowa jak zaprojektować taką szafę, aby w pełni sprostała naszym oczekiwaniom? Przede wszystkim warto się na początku zastanowić, czy posiadamy większość ubrań, które składamy w kostkę, czy też tych wymagających powieszenia ich na wieszaku. Bardzo ważną bowiem kwestią jest to, aby dopasować długość drążka oraz oczywiście ilość i wysokość półek. Kolejnym istotnym aspektem jest także oczywiście głębokość takiej szafy. Nie powinna ona być zbyt głęboka, aby wygodnie nam było sięgać do wszystkich, schowanych do niej rzeczy.

Jeżeli nie wiemy zupełnie, jak zaprojektować szafę dobrym pomysłem będzie skorzystanie ze specjalnych programów dostępnych na stronach internetowych, które pomogą nam określić nasze potrzeby, a co za tym idzie pozwolą zaprojektować dokładnie taką szafę o jakiej marzymy. Podczas projektowania szafy pamiętajmy o tym, aby także zaprojektować jej drzwi. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się te wyposażone w duże lustra. Takie rozwiązanie pomoże nam zaoszczędzić dodatkowego miejsca na ścianie.