You are currently viewing Rowerowe urządzenie treningowe

Rowerowe urządzenie treningowe

Pogoda czasem potrafi zepsuć nawet najlepszy plan, jak wielokrotnie przekonaliśmy się z drużyną. Nieraz okazywało się bowiem, iż musimy odwołać trening czy przejazd z racji bardzo złej pogody, co czasem odbijało się na kondycji drużyny. Niektórzy zaczęli więc korzystać z domowego sprzętu do treningu.

Magnetyczne trenażery do ćwiczeń z rowerem

trenażer rowerowy magnetycznyDomowe rowery treningowe były najczęstszym rozwiązaniem kwestii treningu w niesprzyjającej pogodzie, aczkolwiek nie wszyscy koledzy z drużyny mieli wystarczająco wysoki budżet by taki rower sobie sprawić. Znaleźliśmy więc alternatywę, którą są trenażery rowerowe do domowego użytku. Trenażer rowerowy magnetyczny to urządzenie które zmienia normalny rower w domowy rower treningowy, zaledwie po podłożeniu urządzenia pod koło napędowe roweru. W taki sposób można ćwiczyć jazdę rowerową w domowym zaciszu w momencie w którym pogoda nie pozwala na jazdę na zewnątrz. Trenażery mogą być wykorzystane w połączeniu z dowolnym rodzajem roweru, gdyż symulują one jazdę po nawierzchni. Mogą być regulowane tak by stawiać duży opór podczas jazdy i utrudniać trening, lub wręcz przeciwnie, można je ustawić nawet w pozycji zerowej, w której nie wywołują praktycznie żadnego oporu. Nie jest to szczególnie drogie urządzenie, a dzięki kompaktowym rozmiarom mieści się praktycznie wszędzie i nie zajmuje miejsca w ogóle. Bardziej zaawansowane wersje mogą być sterowane za pomocą programu, łączącego się z urządzeniem za pomocą sieci bezprzewodowej.

Mają one znacznie większe możliwości, takie jak regulacja oporu w czasie rzeczywistym podczas jazdy, czy też dynamiczna zmiana nachylenia powierzchni trenażera do regulacji jazdy pod górę. Większość rowerzystów wybiera jednak najprostsze wersje, z racji ich dużej funkcjonalności i możliwości.