You are currently viewing Rodzaje popularnie dostępnych materacy

Rodzaje popularnie dostępnych materacy

 

Na rynku bez większego problemu znajdziemy materace sprężynowe i piankowe. Każdy z tych rodzajów dzieli się na kolejne podtypy rozróżniane ze względu na materiały wykorzystane przy ich produkcji. Aby podjąć właściwą decyzję, należy zapoznać się z różnymi typami materaców i dobrać najlepszy dla naszych potrzeb.

Czym są materace sprężynowe?

materac sprężynowy z kieszeniamiKonstrukcja materacy sprężynowych, jak sugeruje nam już sama nazwa, składa się ze sprężyn. Nie znajdziemy tam żadnego rodzaju pianki, zamiast tego musimy zdecydować, jakiego rodzaju system łączenia sprężyn najbardziej odpowie naszym potrzebom. Jeśli będziemy szukali materaca, który przede wszystkim ma być jak najbardziej ekonomicznym zakupem dla naszego portfela, nasza uwaga skupi się na materacach bonellowych. Ich konstrukcja opiera się na prostym połączeniu wielu sprężyn, co gwarantuje dużą trwałość i stosunkowo niską cenę. Tego typu materace sprawdzą się jednak najlepiej w przypadku łóżek pojedynczych. Jeśli szukamy materaca, który ma sprawdzić się dla dwóch osób, lepiej sprawdzi się materac sprężynowy z kieszeniami. Materac kieszeniowy również bazuje na sprężynach, jednak umieszczone są one w oddzielnych, materiałowych kieszeniach. Rozwiązanie tego typu sprawia, że ugięcie jednej sprężyny nie powoduje za sobą uginania pozostałych sprężyn. Dzięki takiemu systemowi, komfortowo na tym materacu noc spędzi nie tylko jedna osoba, ale również i para, bowiem ruch jednej osoby nie będzie miał wpływu na uginanie się całego materaca.

Kiedy szukamy materacu elastycznego, charakteryzującego się jak największą miękkością i dopasowywaniem się do naturalnego kształtu ciała, warto zapoznać się z bogatą ofertą materacy sprężynowych. Są one nie tylko wygodne, ale również niezwykle wytrzymałe, co gwarantuje długoletnie korzystanie z nich.