You are currently viewing Profesjonalne przygotowanie do prawa jazdy A2

Profesjonalne przygotowanie do prawa jazdy A2

Wiele osób marzy o tym, by móc poruszać się po ulicach na motorze. I wcale nie chodzi tutaj o zwykły skuter, ale o prawdziwe motocykle. Na takie motory trzeba mieć jednak prawo jazdy. Z reguły tego typu kursy kosztują o kilkaset złotych mniej niż kursy na prawo jazdy samochodowe.

Teoretyczna i praktyczna nauka jazdy na motocyklu

prawo jazdy a2 - krakówW przypadku motocykli jest to koszt ok. 1300 zł. Jeśli płaci się w ratach, możliwe jest, że kurs będzie nieco droższy. W ramach kursu uczestnik bierze udział w zajęciach teoretycznych oraz w zajęciach praktycznych. Nie trwają one tak długo jak na prawo jazdy kategorii B. Teoria trwa 30 godzin i chodzi tutaj o godziny zegarowe. W czasie zajęć teoretycznych przeprowadzany jest również kurs pierwszej pomocy, który bez wątpienia przyda się każdemu kierowcy. Takie prawo jazdy a2 – kraków można zdać dopiero po zaliczeniu całego kursu. A w jego skład wchodzi nie tylko teoria, ale też praktyka. W ramach zajęć praktycznych uczestnik ma do przejechania 20 godzin zegarowych. Ciekawe jest to, że większość szkół oferuje obniżenie liczby godzin zajęć praktycznych o 10, jeśli kursant posiada już prawo jazdy kategorii A1. Szkoły jazdy starają się przygotować kursantów do egzaminu jak najlepiej. I właśnie dlatego organizują one egzaminy wewnętrzne. Są to dokładnie dwa egzaminy, czyli tak samo jak w przypadku egzaminu państwowego. Pierwszy termin takiego egzaminu (zarówno teoretycznego jak i praktycznego) jest najczęściej bezpłatny.

Jeśli kursant nie zda egzaminu wewnętrznego, musi podejść do niego jeszcze raz (zazwyczaj za odpowiednią opłatę) i tak aż do skutku. Wszystko po to, by kursant poradził sobie na prawdziwym egzaminie jak najlepiej i nie miał żadnego problemu z jego zdaniem. Jeśli uczestnik kursu ma taką ochotę, może wykupić dodatkowe godziny jazdy na motocyklu.