You are currently viewing Prawidłowa regulacja okien w Gdańsku

Prawidłowa regulacja okien w Gdańsku

Nawet dobre jakościowo okna plastikowe, a także drewniane mogą wymagać regulacji okuć, która przebiega w ten sposób, że dociska się skrzydła do ramy albo wyrównaniu jego pozycji. Istotne jest żeby zrobić to szczególnie wtedy, kiedy pojawił się problem z nieszczelnymi oknami, trudności z otwieraniem i zamykaniem, albo po prostu kiedy chcemy przygotować swój dom na zbliżające się lato lub zimę. 

Dlaczego należy regulować okna?

regulacja okien gdańskKiedy powinniśmy wyregulować okna? regulacja okien gdańsk powinna przebiegać wówczas, kiedy działanie różnych temperatur wpływa na kurczenie i rozszerzanie materiału, z którego wykonane jest okno. Wtedy, kiedy jest ciepło, szczególnie latem, pod wpływem upałów, okno ulega powiększeniu. W połączeniu ze zbyt mocnym dociskiem skrzydła do ramy, może to powodować ocieranie podczas otwierania, a także zbyt dużą szczelnością okna, a co za tym idzie – słabą wymianą powietrza. Kiedy jest zimno,  sytuacja jest dokładnie odwrotna – oziębione tworzywo kurczy się i może skutkować powstaniem nieszczelności, przez które z pomieszczenia ucieka ciepło. Najbardziej podatne na rozszerzanie i kurczenie pod wpływem temperatury są okna plastikowe, które potocznie nazywa się oknami z PCV. To określenie, choć bardzo modne, jest błędne, ponieważ prawidłowa nazwa tworzywa brzmi PVC. Regulacja okien jest bardzo ważna, ponieważ przez ciężkie warunki atmosferyczne, okna często ulegają zniszczeniu, przez co nie są tak szczelne jak powinny. Odpowiednia dbałość o okna jest podstawą.

Regulacja drzwi  balkonowych i okien wymaga zatrudnienia specjalistycznej ekipy. Kilka podstawowych narzędzi oraz trochę cierpliwości w zupełności wystarczą do ich poprawnego wyregulowania. Tego typu działanie musi być wykonane przez profesjonalistów.