You are currently viewing Praktyczny wymiar gniazdka dla noworodka

Praktyczny wymiar gniazdka dla noworodka

Młodzi rodzice często kupują mnóstwo gadżetów, z których nie wykorzystują przy noworodku i niemowlaku nawet połowy. Jednak część z nich jest bardzo przydatna i może naprawdę pomóc w opiece nad dzieckiem. Jednym z takich przedmiotów jest gniazdko niemowlęce. 

Wygoda w użytkowaniu gniazdka dla noworodków

gniazdko dla noworodkaMłodym mamom często bardzo ciężko jest nosić noworodka przez dłuższy czas. Plecy nadwyrężone podczas ciąży oraz ciężkie od mleka piersi nie pomagają w długotrwałym trzymaniu dzieciątka w objęciach. Wygodnym rozwiązaniem może być gniazdko dla noworodka. Dziecko ułożone w nim czuje dotyk wyższych ograniczników i czuje się bezpiecznie. Jednocześnie, kiedy chcemy wziąć malucha znów na ręce, możemy to zrobić wygodnie razem z gniazdkiem, będzie ono wtedy poniekąd zastępować becik. Gniazdko to świetne rozwiązanie także, gdy obok malucha kręci się starsze rodzeństwo. Dużo łatwiej jest dzieciom wytłumaczyć granice, kiedy maluch ma wyraźne i stałe swoje miejsce. Także zaangażowanie starszych dzieci w wybór wzoru gniazdka dla malucha, może być dla nich pozytywnym sygnałem, że ich rola jest bardzo ważna. Pamiętajmy jednak przy wyborze gniazdka, by zwrócić uwagę nie tylko na wygląd gniazdka, ale także jego wykonanie, by było one dobre jakościowo i bezpieczne dla niemowlaka. Nie kupujmy gniazdek, które nie są dokładnie obszyte czy zawierają małe elementy, które dziecko może połknąć.

Gniazdko niemowlęce to ogromna pomoc dla młodych rodziców, często zmęczonych i niewyspanych. Pozwala ono na bezpieczne odłożenie dziecka w miejsce, gdzie będzie mogło spokojnie odpocząć. Może być pomocne także w rozmowie ze starszym rodzeństwem noworodka na temat konieczności zapewnienia mu bezpieczeństwa. Trzeba jednak pamiętać, by zwrócić uwagę nie tylko na wzór gniazdka i jego wygląd, ale także na jakość wykonania i bezpieczeństwo.