You are currently viewing Praktyczny bidon Littlelife

Praktyczny bidon Littlelife

 

Najpierw maluchy uczą się pić ze słomki, ponieważ to najłatwiejszy sposób zaraz po odstawieniu piersi lub butelki ze smoczkiem. Potem można wprowadzić kubki z dziobkami do picia. Jednak niezastąpione w codziennym użytkowaniu poza domem są bidony.

Jak wyglądają bidony dziecięce?

bidon littlelifeZdrowym nawykiem jest systematycznie picie każdego dnia około półtora litra wody, żeby nie doprowadzić do odwodnienia. Ta zasada dotyczy dorosłych i dzieci. Maluchy, które idą do szkoły podstawowej, potrzebują mieć ze sobą  coś do jedzenia i picia. Najczęściej są to kanapki i owoce na przekąskę, które przechowywane są w specjalnych pudełka śniadaniowych. Natomiast napój najlepiej trzymać w butelce lub specjalnym pojemniku. Może to być bidon Littlelife, który posiada ergonomiczny kształt, wygodny dla dziecięcej rączki, praktyczną, chowaną rurkę i osłonkę na nią.Dla ułatwienia, na pojemniku znajduje się miarka z podziałką, która pozwala ustalić ile płynu się znajduje w środku. Bidon jest bardzo poręczny i zmieści się do każdego plecaka i tornistra. Co najważniejsze, butelka bidonu jest wykonana ze specjalnego tworzywa sztucznego, bez zawartości BPA, które może mieć kontakt z żywnością. Bidon jest lekki i ma dość grubą rurkę wykonaną z silikonu. Maluchy bez problemu potrafią z niego korzystać już w przedszkolu. Bidon może maluch schować w plecaku lub doczepić do niego od zewnętrznej strony, żeby zawsze mieć go pod ręką. Można w nim trzymać wodę, soki wyciskane lub przecierowe. Jego zaletą jest możliwość mycia w zmywarce.

Bidony są znacznie lepsze niż butelki, ponieważ są szczelne, wielokrotnego użytku i mają wszechstronne zastosowanie. Bidon maluch można zabrać ze sobą nawet na rower czy pieszą wycieczkę. W sprzedaży dostępne są bidony w różnych kolorach.