You are currently viewing Potrącenie rowerzysty na jezdni

Potrącenie rowerzysty na jezdni

W dzisiejszych czasach mało kto nie porusza się jakimś pojazdem mobilnym. Większość z nas ma samochody lub ma podróżuje komunikacją miejską. Ale inni wybierają też inne środki transportu bardziej zdrowsze dla środowiska naturalnego czyli rowery. Ale trzeba zawsze pamiętać bez względu jakim pojazdem się poruszamy, że na drodze trzeba zawsze uważać, tak by nic się nie stało.

Rowerzysta pod kołami samochodu

potrącenie rowerzystyTeraz się słyszy o tylu wypadkach. Naprawdę trzeba na siebie uważać. A jakby tego było mało to trzeba też uważać na innych. Bo nawet jeśli jak my uważamy, to może się okazać, że ktoś może nie uważać na drodze i wypadek gotowy. Najlepiej nie jechać zbyt szybko, wtedy można w porę zareagować jakby coś się stało. Stosujmy się do znaków drogowych i prędkości na drodze, a na pewno unikniemy przykrych zdarzeń. Ale może powinniśmy coś powiedzieć o wypadkach, jakie mogą się zdarzyć na drodze. To ważne by mieć odpowiednią wiedzę i świadomość ewentualnych zagrożeń. Weźmy na przykład rowerzystów. Oni mają swoje ścieżki rowerowe na chodnikach, ale nie zawsze one występują i często podróżują po jezdni. Potrącenie rowerzysty może zdarzyć się każdemu kto nie uważa na drodze. Nie zauważy go i nie wyminie go w pewnej odległości i nieszczęście gotowe. Dlatego warto bacznie obserwować drogę po której się jedzie. Nie powinniśmy zajmować się podczas kierowania pojazdem na przykład rozmową przez telefon lub czytanie sms. To tylko nas rozprasza, a musimy być skupieni. Dobrze też by rowerzyści mieli jakieś znaczki odblaskowe lub najlepiej kamizelkę odblaskową, wtedy na pewno go zauważymy.

Poruszając się na drodze trzeba bardzo uważać. Chwila nieuwagi może doprowadzić do wypadku. Ale zawsze lepiej jest zapobiegać. Zawsze wsiadajmy za kółko wypoczęci. Podczas jazdy skupmy się w pełni na kierowaniu, nie róbmy podczas tego innych rzeczy. Zwracajmy szczególną uwagę na rowerzystów, którzy poruszają się po drodze. Najlepiej ich ominąć w odpowiedniej odległości.