You are currently viewing Polecane odkurzacze przemysłowe

Polecane odkurzacze przemysłowe

Sprzątanie w zakładzie pracy, gdzie panuje duże zanieczyszczenie pyłami i różnymi kruszywami nie będzie możliwe przy użyciu miotły czy domowego odkurzacza. W takim miejscu potrzebny jest specjalny sprzęt do profesjonalnego użytku.

Po co stosować odkurzacz przemysłowy?

odkurzacze dla przemysłuW domu do codziennego użytku jest idealny klasyczny odkurzacz do sprzątania na sucho lub mokro. Ma on wystarczającą siłę i odpowiedni mechanizm, który pozwala na dokładne zbieranie kurzu, piachu czy sierści zwierząt. Jednak kiedy będzie robili w domu remont, to  już takim sprzętem nie posprzątamy. Wynika to z faktu, że takie modele kompletnie się nie nadają do odkurzania pyłów, potłuczonego kruszywa czy gipsu. Do sprzątania po remoncie, w zakładzie stolarskim czy zajmującym się obróbką tworzyw sztucznych idealne będą odkurzacze dla przemysłu. Są to modele, które przeznaczone są do ciężkich zabrudzeń lub o specyficznych cechach fizycznych, przez które mogłyby uszkodzić zwykły odkurzacz. Przemysłowe modele dzielą się na trzy kategorie, które odpowiadają odmiennym rodzajom zanieczyszczeń. Odkurzaczami z grupy L możemy sprzątać pył i drobne kruszywo, dlatego bardzo dobrze się sprawdzają w zakładzie stolarskim czy firmie zajmującej się obróbką tworzyw sztucznych. Modele z grupy M przeznaczone są do odkurzania także pyłów i kruszywa, ale również farb i gipsu. Ostania kategoria H dedykowana się do usuwania największych i niebezpiecznych zabrudzeń, którymi może być ołów, azbest czy pleśń. Także w tych modelach są montowane specjalne filtry.

Jak widać nie ma uniwersalnego odkurzacza przemysłowego, ponieważ różne modele nadają się konkretnych zabrudzeń. Takie odkurzacze kupimy jedynie w specjalnych sklepach ze sprzętem do zadań specjalnych w przemyśle i firmach usługowych.