You are currently viewing Plafon do eleganckiego wnętrza

Plafon do eleganckiego wnętrza

Nie każdy lubi ogromne, wiszące żyrandole, jednak niechęć do takiej dużej lampy wcale nie musi oznaczać, że nie da się znaleźć dla niego dobrej alternatywy. Może stać się nią elegancki, starannie wykończony plafon, który nada wnętrzu charakteru i doskonale podkreśli cały wystrój wnętrza, zwłaszcza nowoczesnego.

Plafon Escada do salonu

elegancki plafon escadaKto powiedział, że nowoczesne wnętrze nie może być ekskluzywne? Nawet lampa może stać się w nim luksusowym elementem aranżacji. Warto do tego celu wybrać lampę z kryształkami, ale utrzymaną we współczesnej stylistyce. Przykładem może być elegancki plafon Escada, stanowiący połączenie metalu ze szklanymi kryształkami. Światło, rozpraszane przez kryształki, jest łagodniejsze i daje zupełnie inny efekt niż w przypadku zastosowania innego rodzaju oświetlenia. Ważną cechą tego plafonu jest energooszczędność, ponieważ wykorzystuje się w nim żarówki LED, tak więc nie będziemy dużo płacić za energię elektryczną. Druga ciekawa informacja na jego temat jest taka, że światło z plafonu może mieć dowolny kolor – zamiast żółtego czy białego możemy ustawić barwę na, na przykład, czerwoną, niebieską lub zieloną. Do sterowania światłem używa się pilota, który jest dołączony do zestawu. Dzięki różnym barwom światła, plafon Escada może odmienić wygląd całego wnętrza. Pozwala to stworzyć w nim inną atmosferę, zależną od okazji: może to być żółte światło na uroczysty rodzinny obiad albo zielone czy czerwone na domówkę z przyjaciółmi.

Plafon Escada, ze względu na swój rozmiar oraz stylistykę, bardzo dobrze pasuje do nowoczesnego salonu. Sprawdzi się również w przedpokoju dużego domu, ale też np. w sypialni. Ten konkretny model, jak i wiele podobnych, można kupić w hurtowniach budowlanych oraz w sklepach online z oświetleniem dla domu.