You are currently viewing Pijawki w medycynie

Pijawki w medycynie

Żylaki są schorzeniem, z którym na dzień dzisiejszy zmagają się miliony ludzi na całym świecie. Schorzenie to jest nie tylko nieestetyczną skazą na naszych kończynach ale również może być niebezpieczne. Pęknięcia dużych i nabrzmiałych żylaków bardzo często kończyły się wizytą w szpitalu z racji zbyt intensywnych krwotoków. Na nasze szczęście medycyna się bardzo szybko rozwija i wdrażane są co raz nowsze metody leczenia wspomnianych wyżej schorzeń.

Efektywne leczenie pijawkami

leczenie żylaków pijawkamiMimo tego, że nowoczesna medycyna związana jest dość ściśle z tabletkami i syropami to jednak nie są to jedyne sposoby na radzenie sobie z problemami zdrowotnymi. Oprócz znanych wszystkim medykamentów bardzo często stosuje się również leczenie niekonwencjonalne. Oparte jest ono o leczenie z wykorzystaniem ziół, masaży, błotnych kąpieli. Dość ciekawym sposobem jest też leczenie z użyciem pijawek. Stworzenia te są pasożytami, które żywią się krwią ssaków, ptaków a nawet ryb. Substancje zawarte w ich ślinie potrafią jednak bardzo skutecznie wspomagać leczenie różnych chorób. Zaliczają się do nich przykładowo choroby nerek, wątroby, trzustki oraz przede wszystkim układu krwionośnego. W ciągu ostatnich kilku lat bardzo dużą popularność zyskało leczenie żylaków pijawkami. Żylaki, które najczęściej pojawiają się na naszych nogach wyglądają niezbyt estetycznie. Niemniej jednak pijawki są w stanie pomagać w usunięciu tych nieciekawych schorzeń. Jest to metoda niekonwencjonalna ale jednak niezwykle skuteczna.

Ogólnie rzecz biorąc leczenie żylaków z wykorzystaniem pijawek zyskuje coraz większą popularność. Wiele osób zamiast decydować się na chirurgiczne usuwanie żylaków postanawia skorzystać z zabiegów hiduroterapii. Kilka sesji leczniczych z wykorzystaniem pijawek i nasze nogi staną się gładkie jak dawniej i zyskają walory estetyczne.