You are currently viewing Piękna zieleń w restauracji

Piękna zieleń w restauracji

 

Jeśli żyjemy na co dzień w mieście, coraz częściej poszukujemy miejsc, które będą w stanie uraczyć nas zielenią, kojąc tym samym nasze nerwy i pozwalając na psychiczne odprężenie. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej lokali gastronomicznych poszukuje rozwiązań, które pozwolą na wprowadzenie zieleni do przestrzeni, gdzie przebywają goście lokalu.

Projekt zieleni we wnętrzach

zieleń do wnętrzJesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w różnych wnętrzach swoje zastosowanie znajdują rośliny doniczkowe. Ze względu jednak na fakt, że na rynku pojawiają się rozwiązania, które pozwalają na zaprojektowanie i wykonanie zdecydowanie bardziej złożonej aranżacji przy wykorzystaniu zieleni, wielu właścicieli lokali gastronomicznych chętnie z tej możliwości korzysta. Dzisiaj zieleń do wnętrz możemy wprowadzić w dość zróżnicowany sposób, przez co dysponujemy szeregiem możliwości w zakresie projektowania wnętrz o różnej użyteczności. Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie ściany przepełnione zielenią, gdzie mamy do czynienia z konstrukcją, która w odpowiedni sposób podtrzymuje różne rośliny tworzące spójną całość. Konstrukcje mogą być zaprojektowane w dość zróżnicowany sposób, dzięki czemu możemy posiadać ścianę przepełnioną zielenią lub kwitnącymi kwiatami. Ta druga koncepcja jest chętnie wykorzystywana przez właścicieli restauracji, którzy chcą stworzyć zakątek niezwykle kobiecy i cechujący się bardzo kolorowym wyglądem.

Kiedy chcemy zrealizować konstrukcję, która będzie stanowiła podstawę dla kompozycji kwiatowej, dobrym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się w tym celu ze specjalistą. Bardzo ważne jest bowiem, by konstrukcja cechowała się odpowiednią stabilnością, a ponadto była wytrzymała w taki sposób, który będzie pozwalał na cieszenie się nią przez lata.