You are currently viewing Organizacja ceremonii pogrzebowej

Organizacja ceremonii pogrzebowej

Niezależnie czy po długiej chorobie, czy w nagłym wypadku – śmierć stanowi bardzo ciężkie przeżycie dla rodziny i najbliższych osoby zmarłej. Jeszcze trudniej jest też wtedy, gdy nie możemy w pełni oddać się żałobie, ale musimy zająć się organizacją ostatniego pożegnania. Przez kilka dni pomiędzy śmiercią, a pochówkiem większa część czasu jest niestety poświęcona kontaktom z zakładem pogrzebowym.

Zakres działań zakładów pogrzebowych z Wrocławia

zakład pogrzebowy we WrocławiuPrzygotowania do pogrzebu należą do jednych z najtrudniejszych obowiązków w naszym życiu, ponieważ nierozerwalnie wiążą się ze stratą. Wszelkie formalności, ceremonia, pochówek, stypa – tak wiele do załatwienia, a tak trudno się skupić. W takich chwilach warto zwrócić się do firmy z renomą, która we wszystkim pomoże. Profesjonalny zakład pogrzebowy we Wrocławiu posiada na tyle szeroki zakres usług, że obejmuje on nie tylko wybór trumny oraz transport zwłok na cmentarz, ale również przygotowanie ciała do pochówku (umycie, ubranie, wykonanie makijażu), organizację ceremonii zarówno o charakterze religijnym, jak i świeckim, kremację, a także organizację konsolacji, czyli stypy. W wyjątkowych wypadkach możemy również liczyć na pomoc psychologa oraz możliwość skorzystania z usługi sprzątania mieszkania po zmarłym. Dzięki tak pełnemu zakresowi działalności rodzina zmarłego może w spokoju oddać się żałobie, bez obaw, że jakiekolwiek obowiązki nie zostaną dopełnione.

Obecnie wiele zakładów pogrzebowych z Wrocławia pomaga również w przeprowadzaniu formalności, związanych z zasiłkiem pogrzebowym, a także sprowadzaniem zwłok zza granicy. Ponadto w ich ofertach znajduje się przeprowadzanie ekshumacji oraz regularna opieka nad grobami osób, których rodzina nie jest w stanie osobiście tego robić.