You are currently viewing Okna najważniejszym elementem wnętrza

Okna najważniejszym elementem wnętrza

Z wielkim zapałem zabieramy się zawsze do urządzania naszego własnego mieszkania. Nawet jeśli je wynajmujemy, to chcemy, by było przytulne i ładne. W końcu dom, to miejsce, do którego chce się wracać. W mieszkaniach często najważniejszy jest dla nas balkon i to, jak się on prezentuje.

Okna balkonowe namiastką domowego ogrodu

firanka na okno balkonoweBardzo chętnie umieszczamy na balkonach wszelkiego rodzaju rośliny, stoliczek z krzesełkiem, czy inne dekoracje. Chcemy, by balkon był dla nas namiastką tarasu, czy ogrodowej altanki, na które niestety możemy pozwolić sobie wyłącznie w domu. W mieszkaniach nie ma na to miejsca. Czasem wiemy, że chcielibyśmy korzystać z balkonu, ale w biegu i zgiełku miejskiego życia, obowiązków, zabiegania… Po prostu nie ma na to czasu. Dlatego właśnie często zapominamy o balkonie i staramy się urządzić wnętrze mieszkania jak najpiękniej potrafimy. Tutaj istota leży w dodatkach. Najważniejsze w przestrzeni jest światło, dlatego lubimy jasne mieszkania z dużymi i licznymi oknami. Chcemy je ozdobić. Nawet jeżeli mieszkanie nie jest duże, a cały wystrój raczej skromny, stawiamy w oknach doniczki z kwiatami, żeby zawitał do nas powiew wiosennego życia i zieleni. W nadaniu naszemu wnętrzu przytulnego charakteru, pomóc nam może choćby taki drobiazg jak firanka na okno balkonowe. Dobrze dopasowana kolorystycznie, z przyjemnego w dotyku materiału, może nadać miły akcent w naszym wystroju. Jedni wybiorą grubszą, cięższą, bardziej przypominającą zasłonę. Inni zwiewną i delikatną, w pastelowym odcieniu, która będzie wydawać się ulotna jak powiew wiatru.

Drobiazgi mają znaczenie. Gdyby było inaczej, nie spędzalibyśmy tyle czasu w sklepach, które oferują przedmioty mające upiększyć i urozmaicić wystrój wnętrza. Lubimy otaczać się drobiazgami, które stają się dla nas ważne – to one nadają charakter całej przestrzeni.