You are currently viewing Odżywcza mączka chleba świętojańskiego

Odżywcza mączka chleba świętojańskiego

Popularyzacja zdrowego i aktywnego stylu życia przyczyniła się także do zmian w asortymencie produktów spożywczych. W sklepach dostępnych jest znacznie więcej odżywczych produktów, które jeszcze niedawno było stosunkowo mało znane – warto na nie zwrócić uwagę.

Sproszkowany karob i jego zalety

karob gdzie kupićW zdrowej kuchni powinny się znaleźć takie produkty, które wyróżnia wysoka wartość odżywcza. Są to wyroby nieprzetworzone, bez konserwantów i barwników oraz innych substancji syntetycznych. Co więcej – w ostatnich latach dużą popularność zyskały produkty ekologiczne, które kontrolowane są na każdym etapie przetwarzania. Jednym z produktów, który cieszy się zainteresowaniem ze względu na walory odżywcze jest karob, czyli mączka chleba świętojańskiego. Karob dostępny jest zwykle w formie sproszkowanej i często traktowany jest zamiennik kakao, z uwagi na podobny smak. Do atutów karobu z pewnością należy wysoka zawartość magnezu i wapnia, a przy tym witamin z grupy B, witaminy A oraz D. W sklepach ekologicznych dostępny jest karob gdzie kupić można także wiele innych wysokowartościowych produktów spożywczych. Mączka chleba świętojańskiego coraz częściej dostępna jest także w sklepach wielkopowierzchniowych, w działach ze zdrową żywnością. Odżywcza mączka karobowa stosowana jest do przyrządzania napojów, świetnie sprawdza się także jako dodatek do różnego rodzaju ciast i ciasteczek. W ten sposób można urozmaicić niejeden posiłek, a jednocześnie zadbać o zdrową dietę. 

Zbilansowana dieta potrzebna jest dla utrzymania dobrej kondycji. Odpowiednio dobrane produkty żywnościowe mają także wpływ na prawidłowe funkcjonowanie procesów życiowych. Zdrowe produkty dostarczają do organizmu cennych witamin i minerałów, co przekłada się też korzystnie na układ odpornościowy.