You are currently viewing Odpowiednia tlenoterapia po covid 19

Odpowiednia tlenoterapia po covid 19

Niestety już ponad rok w naszym pięknym kraju nad Wisłą panuje pandemia koronawirusa. Podczas trwania trzeciej fali zebrała największe żniwa. Wśród nosicieli znalazłem się niestety również ja. Mimo iż na początku nie wierzyłem w całe zamieszanie, w moim przypadku choroba miała bardzo ciężki przebieg. Byłem podłączony do respiratora ponad dwa tygodnie. Jednak wygrałem walkę. 

Oferowane rehabilitacje tlenoterapią po covid

tlenoterapia rehabilitacja po covidMimo faktu, że mnóstwo ludzi wygrało walkę z wirusem, to skutki odczuwają do dzisiaj. Nie inaczej jest również w moim przypadku. Kondycja fizyczna tuż po wyzdrowieniu była na bardzo marnym poziomie. Wejście po schodach na drugie piętro kosztowało mnie mnóstwo sił. W szpitalu państwowym nikt nawet nie wspomniał, że wskazana jest tlenoterapia rehabilitacja po covid. Pomocy, musiałem szukać na własną rękę. W końcu trafiłem do prywatnej kliniki, w której oferowano odpowiednie zabiegi. Mało kto wie, że płuca po podłączeniu do respiratora bardzo się niszczą i długo regenerują. Jednak odpowiednie natlenianie może znacznie skrócić cały proces. Mam niestety również inne choroby współistniejące np. cukrzycę. Po pięćdziesiątce trzeba przecież dbać o swoje zdrowie. Zabiegi bardzo szybko postawiły mnie na nogi. Oddycham coraz lepiej. Wszystkim, którzy przeszli tego strasznego wirusa polecam odpowiednią rehabilitację. Jest ona dobierana oczywiście indywidualnie. 

Reasumując wszystkie czynniki, muszę stwierdzić, że terapia tlenowa bardzo mi pomogła. Cały proces rehabilitacyjny kosztował mnie kilkaset złotych, ale prywatna opieka medyczna stała się w dzisiejszych czasach koniecznością. Wszyscy ozdrowieńcy powinni zainteresować się odpowiednim leczeniem po przebyciu wirusa. W końcu każdy z nas ma tylko jedno życie i musi dbać o zdrowie.