You are currently viewing Nowe przepisy medyczne na 2020 rok

Nowe przepisy medyczne na 2020 rok

Najwięcej wypadków zdarza się w domu, ale nie tylko. Nigdy nie wiemy kiedy przytrafi się coś nam samym lub bliskim nam osób. Niekiedy nasza sytuacja nie zależnie od powagi naszej sytuacji, sprawia a wręcz zmusza nas do skorzystania z wypożyczenia profilaktycznego sprzętu. Są to często środki pomocne.

Dofinansowanie i zaopatrzenie w sprzęt do rehabilitacji

zaopatrzenie rehabilitacyjneKażdego z nas może spotkać jakiś nieszczęśliwy wypadek. Czasami nie zależnie od tego czy będzie to tylko złamanie czy poważniejszy wypadek, możemy zostać zmuszeni do skorzystania z pomocy i konieczne będzie zaopatrzenie rehabilitacyjne. Obecnie jeżeli ubiegamy się o dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego, czy też wszelkiego rodzaju ortez w przypadku złamań, nie potrzebujemy tak jak było jeszcze w 2019 roku potwierdzenia w oddziale NFZ. Od 1 stycznia 2020 roku zmieniły się przepisy, które pozwalają na to, że pacjent dostaje uprawnienia do sprzętu medycznego na podstawie elektronicznego zlecenia przez lekarza lub osobę upoważnioną do jego wystawienia. Wpływa to korzystnie na pacjentów, którzy potrzebują tego rodzaju pomocy, ponieważ od razu może udać się do apteki lub sklepu z produktami medycznymi lub rehabilitacyjnymi, co za tym idzie oszczędza się czas za równo pacjenta jak i opiekunów. Zakupów w sklepie medycznym można dokonać w każdym miejscu, bo nie zależnie od tego gdzie mieszkamy, prawo do świadczeń medycznych zostanie bez problemu potwierdzone. Zlecenia które zostały wystawione nie elektronicznie a na starym druku, wymagają niestety potwierdzenia w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia, tak jak to było przed 1 stycznia 2020 roku.

Teraz o wiele łatwiej jest się ubiegać o dofinansowanie do sprzętu medycznego, ponieważ wystarczy już sam wpis lekarza, który potwierdza to, że wymagamy takiego sprzętu. Nie trzeba potwierdzać tego w oddziałach NFZ, chyba że otrzymaliśmy zlecenie na starym druku. Takie zlecenie wymaga potwierdzenia w oddziale.