Narożny zlewozmywak – czy jest dla mnie?

 

Bardzo dużo osób uważa, że niewielka kuchnia jest prawie niemożliwa do ciekawego zaaranżowania. Jednak jest to mylne przekonanie! Spotykamy się z coraz ciekawszymi rozwiązaniami, dzięki którym nie tylko zaoszczędzimy miejsce w kuchniach niewielkich rozmiarów, ale także wyposażymy je tak, jak zawsze chcieliśmy.

Narożny zlewozmywak – czy ma sens?

zlewozmywaki granitowe narożneCiekawym rozwiązaniem w przypadku niewielkich kuchni są zlewozmywaki granitowe narożne. Montując zlew w rogu kuchni zaoszczędzimy sporo miejsca. Zlew w rogu kuchni pasuje praktycznie do każdego stylu aranżacyjnego. Najczęściej spotykany jest w stylu klasycznym. Dodatkowo kuchnia ze zlewem w rogu sprawdzi się idealnie w mieszkaniach osób, które nie lubią surowych wykończeń oraz ostrych kształtów. Wiele osób uważa, że w ten sposób zamontowany zlew jest mało praktyczny. Uważa się, że sprawdzi się jedynie w kuchniach, w których będzie pełnił rolę dopełnienia zmywarki. Jeśli chodzi o niewielkie kuchnie, zlewozmywak w rogu sprawdzi się idealnie. A dlaczego? Dlatego, że pozwoli na wykorzystanie najmniej wygodnej części blatu. Kolejnym zarzutem rzucanym w kierunku zlewu narożnego jest nieco cięższe umieszczenie kosza na śmieci w szafce bezpośrednio pod nim. Całe szczęście istnieje możliwość zamontowania specjalnej szafki na kosz na śmieci. W przypadku problemów można przecież przenieść kosz w inne miejsce kuchni, a w szafce pod narożnym zlewem trzymać np. detergenty.

Narożny zlewozmywak to ciekawe rozwiązanie w momencie, gdy dysponujemy niewielkich rozmiarów kuchnią. Dzięki temu możemy zaaranżować ją w bardzo ciekawy sposób i wykorzystać część, która jest niepraktyczna. Wybór narożnych zlewozmywaków granitowych jest naprawdę szeroki i z całą pewnością każdy z nas znajdzie model, trafiający w jego gust.