You are currently viewing Najlepsze pasty do lakieru

Najlepsze pasty do lakieru

Każdy posiadacz samochodu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ich samochód z każdym dniem traci na wartości. Tyczy się to jednak nie tylko kwestii mechanicznych ale również i estetycznych. Lakier jest w szczególności bardzo podatny na uszkodzenia mechaniczne polegające na tworzeniu się zarysowań. Istnieją jednak preparaty syntetyczne pozwalające na maskowanie tego typu skaz. 

Polecane pasty polerskie 

skuteczne pasty polerskie samochodoweNa dzień dzisiejszy zdecydowanie najpopularniejszym i zarazem najbardziej skutecznym sposobem na maskowanie zarysowań jest używanie past polerskich. Preparaty tego typu uchodzą za najskuteczniejsze nie bez powodu. Obecnie wyróżnić możemy dwa rodzaje past polerskich. Pierwszym z nich są pasty gruboziarniste. Jak sama nazwa wskazuje pasty te posiadają dość duże frakcje, które skutecznie wypełniają niemal każde głębsze zarysowania. Stosuje się więc te pasty do samochodów dość mocno wyeksploatowanych. Inaczej jest w przypadku drugiego rodzaju past czyli tych drobnoziarnistych. Pasty te bardzo często używane są w połączeniu z pastami gruboziarnistymi. Jednak ta odmiana jest używana głównie do ostatecznego wypełniania zarysowań. Skuteczne pasty polerskie samochodowe możemy obecnie bez większych problemów zakupić w dosłownie każdym sklepie motoryzacyjnym. Znajdziemy je również w marketach ale kupowanie ich w takich miejscach jest dość ryzykowne jeśli nie posiadamy wiedzy odnośnie tego z jakimi rodzajami pasty mamy do czynienia. 

Ogólnie rzecz biorąc pasty polerskie są bardzo popularnym środkiem używanym do pielęgnacji pojazdów. Używanie tychże past jest szczególnie popularne na nowych samochodach. Niemniej jednak możemy je bez problemu zastosować również na pojazdach nieco starszych. Ostatnimi czasy do firm zajmujących się auto detailingiem przyjeżdżają również właściciele kilkunastoletnich pojazdów.