You are currently viewing Najlepsza plastelina dla dzieci

Najlepsza plastelina dla dzieci

Chyba wszystkie dzieci uwielbiają tworzyć różnego rodzaju figurki np. z plasteliny lub z masy solnej. Na szczęście masę solną bardzo łatwy sposób możemy przygotować w domu, a plastelinę kupimy za kilka złotych w każdym sklepie papierniczym. Oczywiście plastelina potrzebna jest nie tylko do zabaw domowych, ale także z pewnością w pierwszych klasach szkoły podstawowej także będzie przydatna na zajęciach z plastyki lub techniki.

Tania i dobra plastelina

astra plastelinaMasa plastyczna czyli tak zwana plastelina jest bardzo elastyczna oraz nie brudzi rąk. Ponadto nie przywiera do podłoża i łatwo się ją modeluje. Dodatkowo jej atutem jest to, że nie wysycha na powietrzu co sprawia, że może być wykorzystywana wielokrotnie. Z firmy Astra plastelina jest najczęściej wybierana przez klientów. W każdym komplecie znajdziemy bardzo żywe oraz nasycone kolory. Jeśli wybieramy komplet składający się z większej ilości sztuk np. z 24 to mamy do wyboru kolor srebrny lub złoty. Oczywiście z takiej plasteliny dzieci wraz z rodzicami potrafią stworzyć bardzo dużo fajnych artystycznych figurek. Oczywiście na początku zaczynają od zwykłych kuleczek, a potem z biegiem czasu potrafią stworzyć całego misia lub inne zwierzątko. Przede wszystkim Plastelina musi być bezpieczna i wyprodukowany zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i rady w sprawie bezpieczeństwa zabawek.

Zabawy, które kształtują wyobraźnię naszych dzieci są zdecydowanie najlepsze. Do takich zabaw na pewno należę lepienia z masy plastycznej czyli z plasteliny. Masa plastyczna znanego producenta z pewnością nie brudzi rąk oraz łatwo tworzy się z niej różne figurki. Dzieci uwielbiają takie zabawy. Za około pięć lub 10 zł mamy przynajmniej 12 kolorów, z których dziecko stworzę bardzo dużo fajnych małych rzeczy.