You are currently viewing Mobilne serwisy maszyn rolniczych

Mobilne serwisy maszyn rolniczych

 

W okresie letnim praca na polu idzie pełną parą. Maszyny rolnicze pracują bez przerwy. Tylko kombajny nie jeżdżą jeśli akurat pogoda jest deszczowa. Traktory, pługi czy opryskiwacze to tylko kilka z najciężej eksploatowanych maszyn rolniczych. W zasadzie już od wiosny wykonuje się prace rolnicze, do których niezbędny jest ciężki sprzęt.

Serwisowanie maszyny rolniczej przed sezonem

serwis maszyn rolniczychMaszyny rolnicze potrzebują odpowiedniego serwisowania. Najlepiej wykonać przegląd wszystkich maszyn zaraz po zimie, żeby były gotowe na cały sezon pracy. Każda usterka maszyny rolniczej to kilka dni przestoju. Żaden rolnik nie może sobie na to pozwolić. Dzisiaj rolnicy mają się naprawdę dobrze, ponieważ nie muszą się znać na swoich maszynach. Nowoczesne ciągniki, pługi czy kombajny to maszyny, do których samemu się nie zagląda. I wcale nie trzeba, bo do każdej maszyny rolniczej można zamówić genialny serwis maszyn rolniczych. Z serwisu korzysta się zarówno do przeglądu maszyn po zimie jak i do naprawiania pojawiających się w trakcie pracy usterek. Mobilny serwis dojedzie pod wskazany adres i dokona niezbędnej naprawy. Oczywiście nowe maszyny rolnicze mają serwis gwarancyjny, ale przegląd i konserwacja jest już dodatkowo płatną usługą. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wezwać najbliższy serwis, który pojawi się przy maszynie w ciągu kilku godzin. Każda maszyna rolnicza musi działać bez żadnych problemów przez kilka miesięcy w roku.

Dzisiejsze maszyny rolnicze oparte są w dużym stopniu na elektronice, dlatego rolnicy raczej nie zaglądają do nich sami. Kiedyś było inaczej, bo wszystkie prace przy maszynach wykonywało się samodzielnie. Obecnie jest jednak o wiele łatwiej. Wystarczy jeden telefon i na miejscu pojawiają się serwisanci, którzy wykonają wszystkie czynności serwisowe.