Mindfulness sposobem na oczyszczenie

W dobie XXI wieku człowiek jest bardzo zaganiany. Wir codziennych obowiązków przytłacza na tyle, że zapomina się o własnych potrzebach. Zostają zaniedbywane relacje ze znajomymi i rodziną, dzięki czemu człowiek staje się coraz bardziej osamotniony. Metoda mindfulness jest sposobem na poradzenie sobie z przeciwnościami jakie stawia dzisiejszy świat.

Trening uważności sposobem na walkę z samym sobą

mindfulnessAby realizować się w pełni należy stać się sternikiem własnego życia. W pierwszej kolejności skupić się na samym sobie. To właśnie główne założenia mindfulness. Jak sama nazwa wskazuje jest to otwarcie umysłu. Być otwartym, to być uważnym na wszystkie sygnały napływające do nas z zewnątrz. Początek otwartości zaczyna się w momencie gdy człowiek otwiera się na własne potrzeby. Zaczyna je zauważać i poszukiwać sposobów ich zaspokojenia. Każda próba skupienia się nad tym co się dzieje wokół, jakie decyzje należy podjąć, w jakich relacjach się tkwi przybliża do poznawania własnego Ja. Terapia jest pewnego rodzaju medytacją, w której walkę toczy się z własnymi słabościami. Celem tej metody jest szerokorozumiany rozwój, który w ostateczności ma zapewnić komfort psychiczny. Aby w pełni osiągnąć spokój ducha należy skupić się na wydarzeniach z przeszłości, lecz tej najbliższej. Maksymalnie cofnąć się o dzień i zacząć w ciszy rozkładać go na czynniki pierwsze. Warto pamiętać, że nie należy skupiać się wyłącznie na tych doświadczeniach, które mają negatywny wyraz. Należy skupiać się właśnie na tych sytuacjach, które wspominamy dobrze, z których jesteśmy dumni, a których nie zmienilibyśmy nawet pod wpływem cofnięcia się czasu.

Zachęcam do bardziej szczegółowego zapoznania się z metodą mindfulness. Jest w niej wiele elementów, które można wykorzystać w pracy terapeutycznej i nie tylko. W mojej opinii metoda ta będzie wykorzystywana w niedalekiej przyszłości przy leczeniu depresji i innych stanów lekowych. Zatem warto zapoznać się z technikami tej metody aby zapewnić sobie na stałe komfort psychiczny.