You are currently viewing Meble powinny być praktyczne

Meble powinny być praktyczne

  • Post author:
  • Post category:Wnętrza

 

Kolega poprosił mnie o pomoc w urządzeniu kawalerki. Trzydzieści kilka metrów do zagospodarowania. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale może zasugerował się tym, że sam niedawno robiłem mały remont i przemeblowanie w mieszkaniu.

Pościel pod kanapą to oszczędność miejsca w szafie

kanapa rozkładana z pojemnikiem na pościelZadanie nie było łatwe, ale do odważnych świat należy. Urządzenie kuchni i salonu, który jednocześnie jest sypialnią, oznacza wiele wyrzeczeń i kompromisów. A więc do dzieła. Meble do kuchni kupiliśmy dość sprawnie i szybko. Żeby oddzielić ją choć trochę od reszty pokoju, postawiliśmy w środku małą szafkę, coś w stylu wyspy, ale może służyć do postawienia filiżanki czy dzbanka z wodą. Stolik obiadowy, wiadomo, niezbyt duży, w końcu taki urok kawalerek. Trochę pogimnastykowaliśmy się przy ustawieniu lodówki, jednak w końcu się udało, choć trzeba było zrezygnować z modelu, który planowaliśmy kupić pierwotnie. Telewizor powiesiliśmy na ścianie. Wiadomo, oszczędność miejsca na podłodze, a z drugiej strony była taka możliwość, więc dlaczego jej nie wykorzystać. Kwestia kanapy nie budziła większych wątpliwości. Wybraliśmy taką, która pełni kilka funkcji. A więc kanapa rozkładana z pojemnikiem na pościel. W ciągu dnia kanapa, w nocy łóżko do spania, a do tego schowek na kołdrę i poduszki. Oszczędza się kolejną przestrzeń – na łóżko sypialniane i więcej miejsca zostaje w szafie, bo nie trzeba do niej chować pościeli czy koca, które zmieszczą się w pojemniku pod kanapą. Praktyczne rozwiązanie. Półką na książki trochę odseparowaliśmy tę część pokoju od małego korytarza przy drzwiach.

Problemów do rozwiązania podczas urządzania kawalerki mieliśmy dość sporo. Na szczęście udało się zmieścić w określonej powierzchni. Rozkładana kanapa sprawiła, że trochę więcej miejsca zostało na szafę. I nawet stolik daliśmy radę zmieścić.