You are currently viewing Liczne zalety jedwabiu

Liczne zalety jedwabiu

Na świecie jedwab istnieje od 5 tysięcy lat. Początkowo produkowany był w Chinach, jednak w obecnych czasach spotkamy jedwab także w Japonii oraz Europie. Produkuje się go poprzez zdobywanie przędzy od jedwabników morwowych oraz dębowych, a także z celulozy. Ma on wiele zalet, jednak występują różnice w zależności od tego z czego są wykonane te tkaniny.

Różnice w tkaninach jedwabnych

sukienka jedwabna na co dzieńJeżeli chcemy mieć w swojej szafie wysokiej jakości ubrania to jedwab będzie doskonałym wyborem. Warto jednak wspomnieć, iż może on się różnić między sobą z racji różnych jedwabników albo wykonania z celulozy. Mimo to sukienka jedwabna na co dzień będzie dla nas bardzo komfortowym wyborem. Przędza pobrana od jedwabników morwowych jest najwyższej jakości. Ma bardzo cienkie nisi i końcowy efekt jest nieziemski. Dodatkowo najlepiej wytrzymuje promieniowanie UV, dzięki czemu nie płowieje szybko. Ma też wysoką higroskopijność oraz doskonale trzyma ciepło. Dzięki temu również nie nasiąka wodą. W przypadku jedwabnika dębowego przędza jest nieco mniej gładka, a nici są grubsze. Dodatkowo wykazuje się mniejszym połyskiem. Mimo to dalej jest to doskonały wybór. Ostatnią opcją jest jedwab pochodzenia nie zwierzęcego, gdyż wykonuje się go z celulozy. Jest przez to kilkakrotnie tańszy niż naturalna odmiana tkaniny. Łatwiej go też pielęgnować, przez co nie ulega szybkiemu uszkodzeniu w trakcie procesu prania.

Świetnym materiałem, z którego wykonuje się ubrania jest jedwab. Doskonale sprawdza się u każdego, w związku z czym wiele osób wraca po niego bardzo chętnie. Ma on wiele zalet i jest bardzo szlachetnym materiałem. Jego przyjemny dotyk, wytrzymałość oraz lekkość to główne zalety jedwabnych tkanin, jednak ma ich o wiele więcej i warto się z nimi zapoznać.