Kiedy musimy założyć protezę?

Wiele osób uważa, że protezy noszą tylko osoby starsze. Nie ma to jednak żadnego związku z prawdą. Owszem, znacząca ilość osób noszących protezy, to osoby w podeszłym wieku. Nie są one jednak jedyne. Tak naprawdę protezy noszą osoby w przeróżnym wieku.

Gdy konieczna jest proteza

Protetyka - RzeszówProtetyka stomatologiczna to wybawienie dla wielu osób. Ludzie starsi, którzy z wiekiem tracą zęby, tracą również możliwość gryzienia pokarmów. Bez protetyki skazani byliby oni na jedzenie tylko pokarmów w formie płynnej. Dziś jednak bez przeszkód każda taka osoba może założyć sobie protezę. Jest ona oczywiście wyjmowana i odpowiednio dopasowana kształtem do szczęki danej osoby. Taką protezę można wygodnie przykleić sobie na różnego rodzaju kleje do protez i żyć całkowicie normalnie. Oczywiście nie tylko osoby starsze korzystają z pomocy protetyków. Zęby mamy naprawdę różne. Niektórzy bardzo mocne, inni podatne na choroby i wypadanie. Czasem mamy do czynienia z tak poważną chorobą, że nie można uratować zębów. Są one zniszczone, dana osoba ma poważne uszczerbki w jamie ustnej i nie czuje się z tym komfortowo. Wówczas również pomaga protetyk, który tworzy protezę brakujących zębów. Z pomocy protetyka korzystamy również wtedy, gdy spotykają nas różnego rodzaju wypadki. Zdarza się czasem niestety tak, że w skutek wypadku utracimy ząb lub zęby. Wówczas może zostać wstawiona nam proteza. Takie usługi są wykonywane w każdym większym mieście, przykładowo jest protetyka – Rzeszów, Kraków czy Warszawa. Możemy więc skorzystać z usług najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

Proteza jest zawsze zrobiona perfekcyjnie. Nie widać różnicy pomiędzy dawnym uzębieniem, a protezą. Dopasowywany jest nawet naturalny kolor, by nie rzucała się ona zbytnio w oczy. Dzięki temu utrata zębów nie jest problemem, ponieważ zawsze możemy zainwestować w protezę.