You are currently viewing Jeden najlepszy tani rower MTB

Jeden najlepszy tani rower MTB

 

Wybór tańszego roweru MTB, który będzie mógł przemierzać leśne ścieżki i górskie szlaki jest podyktowany przez wiele czynników. Osoba, która chce rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem górskim, może wybrać dość trwałe rowery wyposażone w hamulce tarczowe mechaniczne lub hydrauliczne. Tańsze rowery MTB mają spełniać funkcję dobrej maszyny dla każdego, kto nie jest zainteresowany ściganiem się w żadnych zawodach.

Jak wybrać jeden z wielu rowerów MTB?

kross level 1.0Rower dla początkujących osób powinien charakteryzować się przemyślaną konstrukcją, która pozwoli zaznajomić się z realiami geometrii prawdziwych rowerów do ścigania górskiego. Tańsze rowery MTB mają na swoim pokładzie wystarczający osprzęt, który pozwoli na swobodne przemierzanie bezdroży, bez zamartwiania się o to, czy nasz rower to wytrzyma. Wybierając rower do 2 tys. złotych, mamy okazję otrzymać sprzęt wyposażony w osprzęt, który pozwoli nam na jazdę w niezbyt wymagającym terenie z prędkością umiarkowaną. Jest to idealna opcja dla osób niezbyt wytrenowanych, które chcą jednak zaznajomić się z charakterystyką prowadzenia roweru MTB. Dzięki zamontowaniu amortyzatora, tak jak to ma miejsce w modelu Kross Level 1.0, możemy bez obaw jechać po wyboistym leśnym dukcie, który możemy przemierzyć w miarę komfortowy sposób, nie obciążając przy tym nadmiernie nadgarstków. Koła 29-calowe pozwolą na szybką jazdę po prostych odcinkach bezdroży.

Jeżeli nie mamy kondycji, a łyknęliśmy bakcyla kolarstwa MTB, najlepszym sposobem jest zakupienie tańszego roweru MTB. Dzięki temu będziemy mieli okazje w komfortowych warunkach przemierzać okoliczne drogi nieutwardzone i planować niezbyt dalekie wycieczki po okolicznych lasach. Dzięki odpowiedniej geometrii ramy możemy poczuć się jak na droższym rowerze górskim.