Jakie właściwości ma olejek różany

Jednymi z najpiękniejszych i najbardziej lubianych kwiatów są bez wątpienia róże. Ich intensywny kolor i wspaniały zapach sprawiają, że każdy lubi przebywać w ich otoczeniu. Niewiele osób wie jednak o tym, że z kwiatów róży można uzyskać bardzo drogocenny olejek. Mało kto wie też, jak wiele ma on właściwości i jakie jest jego działanie.

Co warto wiedzieć o olejku różanym?

olejek różanyFaktem jest, że zapachy mają bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Czasem wchodzimy do jakiegoś pomieszczenia i od razu wiemy, czy będziemy chcieli tam zostać czy nie. Udowodnione zostało, że zapach róży działa bardzo korzystnie na ludzką psychikę. Z pewnością dlatego olejek różany jest bardzo często wykorzystywany w aromaterapii. Niweluje skutki stresu, poprawia nastrój, ułatwia zasypianie i doskonale relaksuje. Olejek ten ma również właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Może być stosowany przez osoby z cerą wrażliwą, ponieważ doskonale koi i zapobiega zaczerwienieniom. Ma bardzo dobry wpływ na skórę naczynkową, ponieważ zapobiega rozszerzaniu się naczynek i doskonale je wzmacnia. Natomiast zmęczonej i szarej cerze dodaje blasku. Wykazuje również działanie nawilżające i odżywcze. W olejku różanym znajdziemy witaminę E oraz C, a także wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jeśli dodamy go do kremu, z pewnością zyska on właściwości przeciwzmarszczkowe. Nie ma wątpliwości co do tego, że olejek poprawia stan skóry, która rozpoczęła już proces starzenia. Za sprawą olejku różanego spłycone zostają zmarszczki, w szczególności mimiczne, a skóra odzyskuje jędrność. Zmniejsza się także opuchlizna pod oczami i usunięte zostają objawy zmęczenia.

Bez wątpienia naturalne produkty mają nam bardzo wiele do zaoferowania. Warto wypróbować olejek, który nie tylko ma piękny zapach, ale i wiele właściwości. Róża może nie tylko zachwycać nas jako kwiat. Olejek bardzo korzystnie wpłynie na nasz stan psychiczny oraz na naszą skórę. Możemy w naturalny sposób przywrócić jej blask i skutecznie walczyć ze zmarszczkami.