You are currently viewing Jakie taśmy spotkamy w zakładzie produkcyjnym?

Jakie taśmy spotkamy w zakładzie produkcyjnym?

Taśmy służące do przenoszenia produktów są stosowane w wielu przeróżnych zakładach i punktach, gdzie występuje zautomatyzowany proces produkcyjny. Zapewniają one bezproblemowe przenoszenie wytworzonych produktów w różne części zakładu. Dzięki wykorzystaniu przenośników taśmowych możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiej wydajności produkcji, a co za tym idzie dużych zysków finansowych danej firmy.

Główne rodzaje taśm transportujących towary w firmie

taśmy transportująceTaśma jest wykorzystywane w wielu różnych gałęziach przemysłu. Spotkamy je w przemyśle tytoniowym, rolniczym, farmaceutycznym i wielu innych. Taśmy transportujące z PCV i PU są wykorzystywane bardzo często w przemyśle spożywczym. Posiadają one wiele wbudowanych zabieraków oraz klinów, ułatwiających transportowanie małych lub większych produktów oraz żywności, jaka jest transportowana w procesie produkcji. Mogą być z powodzeniem stosowane w innych gałęziach przemysłu, takich jak tytoniowy czy samochodowy. Oprócz taśm z PCV często spotkamy różnego rodzaju taśmy modularne. Są one wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak polipropylen i są bardzo wytrzymałe. Nie wymagają praktycznie żadnych zabiegów konserwacyjnych. Ciekawym rodzajem taśm są ich wersje stalowe przeznaczone do stosowania w chłodniach, szczególnie w branży spożywczej. Mogą być montowane albo w systemach przenośnikowych o układzie prostym lub też łukowym.

Taśmy są łączone za pomocą zszywek z tworzywa lub metalu. Częstym rodzajem połączeń systemów taśmowych jest zgrzewanie ich końców. Ten rodzaj połączenia daje niezwykła trwałość i elastyczność. Wszelkie rodzaje taśm są oferowane u producentów, którzy zajmują się kompleksowym wyposażeniem hal i zakładów produkcyjnych. Oferują oni systemy dopasowane do wymagań każdego klienta.