You are currently viewing Jakie powinny być tkaniny robocze?

Jakie powinny być tkaniny robocze?

Ubrania robocze to specyficzny rodzaj odzieży, jaki używany jest przez osoby wykonujące wybrane zawody, takie jak budowlaniec, spawacz, czy monter. Takie ubranie rzadko kiedy bywa ładne, ale musi być praktyczne. W zależności od wykonywanego zawodu odzież będzie się różniła.

Tkaniny robocze muszą być mocne

sprawdzony producent tkanin roboczychW końcu dekarz, laborant, czy mechanik pracują w innym środowisku. Sprawdzony producent tkanin roboczych z pewnością będzie miał szeroki wybór produktów. Tkaniny można podzielić na standardowe materiały robocze oraz na tkaniny specjalistyczne. W pierwszej kategori znajdziemy między innymi tkaniny z których szyje się ubrania dla kucharzy. Kitle, czy bluzy muszą być plamoodporne, takie które można prać w wysokiej temperaturze, jak również pozwalające skórze oddychać, bo w kuchni zawsze panują wyższe temperatury niż gdzie indziej. Również monterzy, serwisanci często zakładają ubrania robocze. Tutaj tkaniny wybiera się śliskie, połyskliwe, takie na których nie widać zagnieceń. Preferowane są tkaniny ciemne, granatowe, brązowe, czarne. Laboranci, chemicy, czy przedstawiciele służby zdrowia także mają ubrania szyte z wyjątkowych tkanin. Muszą być one odporne na działanie odczynników chemiczych, chronić skórę, często są to specjalne tkaniny kwasoodporne. Ważne jest także by były one niepalne. Budowlańcy czy pracownicy drogowi mają ubrania z tkanin w jaskrawych kolorach, albo też mających odblaski. Dzięki temu są dobrze widoczni nawet w ciemności. Takie ubrania mają nawet śmieciarze.

Producent tkanin roboczych musi dopasowywać ich właściwości do konkretnej branży. Są także dostępne tkaniny antystatyczne, o podwyższonej odporności na rozdzieranie, czy też tkaniny używane przez spawaczy, które ni stopią się w kontakcie z rozgrzanym metalem.