Jaki biokominek wybrać?

Od zawsze, kominki były niesamowicie ciekawym elementem wystroju wnętrz. Zapewniały mu nie tylko praktyczną ciepłotę, ale były rodzajem artystycznego kunsztu. Dziś trend uległ zmianie i nie liczy się tak bardzo wzór, jak liczy się design i funkcjonalność.

Jak działa biokominek?

biokominkiNowoczesne rozwiązania dają nam możliwość ekologicznego ogrzewania domu oraz stworzenia sobie miłej, zimowej atmosfery, nawet w mieszkaniu w bloku. Biokominki, są rodzajem kominka, w którym zamiast spalania drewna, jest spalane specjalne paliwo. W tym przypadku, stosuje się bezdymne, pół płynne i bezwonne paliwo etylowe. Dzięki temu, że spalanie odbywa się bez towarzyszenia zapachu charakterystycznego dla spalania oraz jest bezdymne, pomieszczenie w jakim zostanie ustawiony biokominek nie musi mieć specjalnych pozwoleń na budowę. Niepotrzebny jest też przewód dymowy, który będzie odprowadzał spaliny na zewnątrz. Wystarczy zadbać jedynie o optymalną wentylację pomieszczenia oraz ustawienie biokominka z dala od materiałów łatwopalnych. Ciepło, które powstało wskutek spalania paliwa na bazie alkoholu, nie wydostaje się na zewnątrz, przez przewód kominowy, lecz rozchodzi się na całe mieszkanie. W zależności od tego jak wyregulujemy nasz kominek, spala on około litra paliwa w czasie od dwóch – do pięciu godzin. Czyli ogrzewanie kosztuje nas od kilku złotych, do nawet kilkunastu za kilka godzin. Jednak są też sposoby by poprawić efektywność ogrzewania, poprzez właściwą szczelność wentylacji, wtedy ogrzewanie przez kilka godzin w zupełności wystarcza na kilkanaście godzin.

Biokominki to rozwiązanie dla ludzi w kamienicach oraz blokach, gdzie ogrzewanie jest tradycyjne, a grzejniki to po prostu zwykłe kawałki żeliwa lub metalu. Biokominek to design, który tworzy niepowtarzalna atmosferę i szczególny rodzaj ciepła. Najlepszy dla par, szczególnie zimą.