You are currently viewing Jak zarejestrować spółkę we Wrocławiu

Jak zarejestrować spółkę we Wrocławiu

Rozwój gospodarczy pozwala w dzisiejszych czasach na tworzenie wielu różnych firm. Tak naprawdę każdy, kto tylko ma chęci i konkretną wiedzę z danej dziedziny, może zostać przedsiębiorcą. Procedury zakładania firm zostały znacznie uproszczone. Można jednak zauważyć, że firmy różnią się od siebie nie tylko pod kątem oferowanych produktów i usług.

Co należy wiedzieć o rejestracji spółek?

rejestracja spółek we wrocławiuKażdego dnia zakładana jest jakaś nowa firma. Konkurencja jest coraz większa, ale też coraz łatwiej jest prowadzić własną działalność. Pewnie nie każdy zastanawiał się nad tym, co oznaczają skróty umieszczane zaraz za nazwą firmy. Mamy z nimi do czynienia na co dzień, ale czy czymś konkretnym się różnią? Najwięcej w ostatnich czasach powstało spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Oznacza to, że założyciele nie odpowiadają swoim prywatnym majątkiem za ewentualne długi swojej firmy. Jest to z pewnością bardzo dobre zabezpieczenie. Nigdy przecież nie wiadomo, czy firma odniesie sukces. Rejestracja spółek we Wrocławiu jest bardzo łatwa, ale wymaga spełnienia kilku warunków. Przede wszystkim trzeba spisać umowę w formie aktu notarialnego. Jeśli w skład spółki ma wejść więcej osób, wszystkie muszą złożyć podpisy na tej umowie. Następnie w ciągu pół roku należy uzyskać wpis do Krajowego Rejestru Sądowego oraz zebrać początkowy kapitał zakładowy. Nie może być on niższy niż pięć tysięcy złotych. Trzeba również znaleźć odpowiedni lokal, założyć konto firmowe i zgłosić się do urzędu skarbowego. Bardzo ważne jest to, aby poinformować urząd o wybranej formie opodatkowania spółki. Jeśli spełnimy powyższe wymagania, możemy rozpocząć naszą działalność.

W dzisiejszych czasach mamy szansę rozwijać się zawodowo. Jeśli chcemy założyć firmę, możemy pomyśleć o tym, aby zarejestrować ją jako spółkę. Może ona być w formie jednoosobowej, jednak w początkowym okresie działalności czasem przydaje się partner biznesowy, które pomoże zgromadzić kapitał początkowy. Spółka z o.o chroni prywatny majątek swojego właściciela.