You are currently viewing Jak wybrać obrotnice do palet?

Jak wybrać obrotnice do palet?

Palety oraz skrzynio-palety są obecnie najpopularniejszym środkiem służącym do transportu i przechowywania różnego rodzaju towarów. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wiele maszyn ułatwia prace z paletami.

Zastosowanie obrotnicy do palet

obrotnica do paletJednym z tego rodzaju urządzeń jest popularna obecnie obrotnica do palet. Jest to niewielki, ale bardzo ułatwiający prace z towarem mechanizm, mocowany bezpośrednio do wideł wózka widłowego. Może być on zamontowany do większości rodzaju wózków, konieczny jest jednak chociaż jeden wolny przewód hydrauliczny, ponieważ obrotnice swoje działanie opierają właśnie na tego typu napędzie. Główną rolą obrotnic jest zapewnienie możliwości jak najbardziej zautomatyzowanej pracy. W związku z tym mechanizm ten rozszerza funkcjonalność wózka o możliwość wyładowania palety lub skrzyniopalety przez jej przechylenie bez potrzeby użycia rąk. Znacząco przyśpiesza to proces załadunku tworu do transportu i z tego też względu obrotnice do palet są powszechnie stosowane zwłaszcza w sadownictwie, gdzie w ten sposób wyładowuje się owoce, które na przykład mają zostać przewiezione na skup. Przy wyborze obrotnicy trzeba przede wszystkim upewnić się, że będzie pasowała ona do naszego wózka widłowego a współpraca między tymi maszynami będzie odbywać się bez zakłóceń. Ceny obrotnic ściśle są związane od jej jakości wykonania, ale jeżeli nie chcemy być zmuszeni do częstej wymiany tego narzędzia, lepiej zainwestować w nieco droższe obrotnice, które będą jednocześnie znacznie bardziej trwałe.

Palety i skrzyniopalety są często spotykane w różnego typu magazynach czy hurtowaniach, ale korzystanie z nich nie miałoby sensu bez odpowiednich maszyn, ułatwiających współprace z nimi. Dlatego tez każda hurtownia, magazyn czy sortownia powinien posiadać odpowiednio rozwinięty tabor maszyn służących do transportu bliskiego zasięgu.